banner
Karabük

Yeniden Refah Partisi Karabük İl Başkanı İsmail Özer’den Basın Açıklaması

Sayın basın mensupları, şahsınızda tüm okuyucularınıza ve Karabük’lü hemşerilerimize en derin saygı ve sevgilerimi sunarım. Malumunuz üzere Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekimi Nihat Yılmaz bey ve Safranbolu Devlet Hastanesi..

Yeniden Refah Partisi Karabük İl Başkanı İsmail Özer’den Basın Açıklaması
banner

Sayın basın mensupları, şahsınızda tüm okuyucularınıza ve Karabük’lü hemşerilerimize en derin saygı ve sevgilerimi sunarım. Malumunuz üzere Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekimi Nihat Yılmaz bey ve Safranbolu Devlet Hastanesi başhekimi Erkan Andaç bey görevden alındı.

Yakinen takip ettiğimiz kadarı ile ikisi de görevini layığı ile yapan yöneticiler idi. Karabük kamuoyu tarafından sevilen insanlardı. Görevden alınmaları hem siyaset içerisinde, hem de vatandaşlarımız tarafından hoş karşılanmadı.

Toplumun her kesimi bu görevden almalar karşısında şaşırmış ve anlamsız olduğunu ifade etmektedir. 06/12/2022 tarihinde yönetim olarak KEAH başhekimi Nihat Yılmaz beyi makamında ziyaret ederek vatandaşlarımızın hastane ile ilgili (özellikle randevu ve doktor bulamama) konularında şikayetlerini dile getirdik.

Aldığımız duyumlara göre Yönetimsel değil doktor eksikliğinden kaynaklanan yoğunluğun nasıl çözülebileceği konusunda bilgiler aldık. Şimdi soruyorum sizlere bu doktor eksikliğinin nedeni, randevu bulamamanın nedeni başhekim Nihat Yılmaz mıdır, yoksa siyasi otorite midir?

Yoksa Nihat Yılmaz beyin görevden alınma nedeni; Karabük’e onkolojik tanı ve tedavi merkezi açma çabası sırasında kendi başına hareket etmesi midir? Aynı şekilde Safranbolu başhekimi Erkan Andaç bey, herkesin gönlünü kazanmış, hastaneye düzen getirmiş işini takip eden değerli bir doktorumuz. Neden sözleşmeler yenilenmedi?

Bu nedenler ve sorular bitmez. Burada hem Karabük, hem Safranbolu kamuoyu bu başhekimlerin sözleşme yenilenmeme nedenlerini soruyor. Yetkililerden haber bekliyor. Kamuoyunda sıkça dile getirilen kurum ve dairelerde tayin, terfi ve atamaların liyakat değil de ahbap çavuş ilişkisi ile adamcılık ilişkisi ile yapıldığıdır.

Burada AKP’li milletvekilleri ve yöneticilerinin acil cevap vermesi gereklidir. Başhekimlerimiz ya görevlerine biran önce iade edilmelidir ya da biran önce kamuoyu sağlıklı bir şekilde aydınlatılmalıdır. Saygılarımla

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL