Karabük

Yazıköy’de, Doğalgaz Projesinde Engeller Ortadan Kalkıyor

Safranbolu İlçesi’ne bağlı Yazıköy’de, nazım ve uygulama imar planı çalışmalarında son aşamaya gelindi. Yazıköy’de, Karabük İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan nazım ve uygulama imar planı çalışmaları halihazırda haritalar tamamlanarak, Karabük..

Yazıköy’de, Doğalgaz Projesinde Engeller Ortadan Kalkıyor
banner

Safranbolu İlçesi’ne bağlı Yazıköy’de, nazım ve uygulama imar planı çalışmalarında son aşamaya gelindi.

Yazıköy’de, Karabük İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan nazım ve uygulama imar planı çalışmaları halihazırda haritalar tamamlanarak, Karabük İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü tarafından incelenerek onay aşaması tamamlandı.

Karabük İl Özel İdare Encümen toplantı salonunda, Safranbolu Yazıköy imar planı çalışmaları için gerçekleştirilen toplantıya, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen, Genel Sekreterimiz Şerafettin Kelleci, Merkez İlçe İl Genel Meclis Üyesi Hasan Yıldırım, İl Özel İdare İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürü Vildan Turcan, Kargaz Karabük İşletme Müdürü Cengiz Mancıoğlu, Özel İdare teknik personellerimiz, Yazıköy Muhtarı Deniz Tüzer ve yapımcı firma yetkilileri katıldı.

Karabük İl Encümen toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantının ardından kısa bir açıklama yapan İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen, “Yazıköy, Safranbolu’nun nüfus yoğunluğu açısından en büyük ikinci köyü ayrıca en köklü ve kültürel açıdan en derin köyü olma özelliğini taşıyor. Bu köklü ve güzel köyümüz içinde İdaremiz tarafından uzun zamandır imar planı çalışması yapılmaktaydı. Şu an da hali hazırda haritalar tamamlandı ve İdaremiz tarafından incelenerek onaylandı. Jeolojik ve Jeofizik etüt planları Bakanlık’ta onay bekliyor. Bakanlık yetkilileri pazartesi günü gelip arazi incelemeleri sonucunda hafta içinde onaylanacağını bekliyoruz. Onaylar ve plan önerileri tamamlandıktan sonra İl Genel Meclisimize sunulacak olan planların onay süreci tamamlanmış olacak. Alınacak meclis kararı EPDK’ya gönderilmek üzere Kargaz’a teslim edilecek. Böylece Kargaz’ın doğalgaz projesine başlayabilmesi için önünde hiçbir engel kalmamış olacak” şeklinde konuştu.

 

Kargaz Karabük İşletme Müdürü Cengiz Mancıoğlu’da, İl Genel Meclis kararıyla imar planı onaylandıktan sonra ivedi bir şekilde EPDK’ya başvurularını yapacaklarını ve kurum onayından sonra doğalgaz için altyapı çalışmalarına acilen başlayacaklarını ifade etti.

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL