Safranbolu

Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu

Ülke genelinde trafikte yaya önceliğine dikkati çekmek ve sürücü duyarlılığını artırmak için “Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu” sloganıyla farkındalık kampanyası başlatıldı. İçişleri Bakanlığınca başlatılan kampanyaya Korumanın Başkenti Safranbolu’da Kanuni..

Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu
banner

Ülke genelinde trafikte yaya önceliğine dikkati çekmek ve sürücü duyarlılığını artırmak için “Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu” sloganıyla farkındalık kampanyası başlatıldı.
İçişleri Bakanlığınca başlatılan kampanyaya Korumanın Başkenti Safranbolu’da Kanuni Ortaokulu önünde gerçekleştirilen yaya geçidi boyama etkinliği ile destek verdi.
Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “ İlçe Emniyet Müdürü Sinan Çankal, İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb. Hasan Arıkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş ile çok sayıda öğrenci ve öğretmen katıldı.
Proje kapsamında trafik ışıklarının olmadığı bölgelerde yaya geçitleri sembolik olarak kırmızıya boyanırken, özellikle okul önlerinde ‘önce yaya’ levhaları yer alacak.
Safranbolu’da yapılan etkinlikte Kaymakam Yazıcı ve Başkan Köse, öğrencilerle birlikte her iki şeritte de yaya geçitlerini boyadılar. Etkinlik toplu halde karşıdan karşıya geçiş, araçlara broşür dağıtma ve hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL