banner
Karabük

Sözen’den 4 Köye İmar ve Doğalgaz Müjdesi

Yazıköy, Bulak, Bostanbükü ve Gayza Köylerinde İmar Planı Yapılması Karara Bağlandı Eylül Ayı İl Genel Meclisi Toplantılarının 2.Birleşimi İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen Başkanlığında Yapıldı. Toplantıda, İl Genel Meclisinin..

Sözen’den 4 Köye İmar ve Doğalgaz Müjdesi
banner

Yazıköy, Bulak, Bostanbükü ve Gayza Köylerinde İmar Planı Yapılması Karara Bağlandı
Eylül Ayı İl Genel Meclisi Toplantılarının 2.Birleşimi İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen Başkanlığında Yapıldı.


Toplantıda, İl Genel Meclisinin gündeminde olan Yazıköy, Bulak, Bostanbükü ve Gayza Köylerinde İmar planının yapılması hususu görüşülerek karara bağlandı.
İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen, alınan kararın akabinde yaptığı konuşmada “Yazıköy, Bulak, Bostanbükü ve Gayza köylerimizde fiziki, doğal, tarihi ve kültürel değerleri korumak ve geliştirmek, koruma ve kullanma dengesini sağlama, ülke, bölge ve şehir düzeyinde sürdürülebilir kalkınmayı desteklemek, yaşam kalitesi yüksek,sağlıklı ve güvenli çevreler oluşturmak üzere, arazi kullanım ve yapılaşma kararları getiren mekânsal planların yapımına ve uygulanmasına ilişkin usül ve esaslara uygun olacak şekilde planlama yapılmasına ihtiyaç duyulmuş olup, ilgili köylerde Uygulama ve Nazım İmar Planı yapılması karara bağlanmıştır.İlk olarak imar planı çalışmalarımıza doğalgazın gelmesi için Yazıköy Köyü’müzden başlayacağız.
Ardından diğer köylerimizde imar planı çalışmalarımıza ivedi bir şekilde başlayacağız. Köylerimize hayırlı,uğurlu olsun.” İfadelerine yer verdi.

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL