Genel

ŞEBNEM URGANCIOĞLU ERGÜDER; “AMAÇ TURİZMDE KONAKLAMA SÜRESİNİ UZATMAK”

  Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği Zonguldak’a çıkartma gerçekleştirdi. Turizm çeşitliliğini artırarak Safranbolu’da konaklama gün sayısını artırabilmek için çalışmaların ve ziyaretlerin yoğun bir şekilde devam ettiğini belirten dernek başkanı Şebnem Urgancıoğlu..

ŞEBNEM URGANCIOĞLU ERGÜDER; “AMAÇ TURİZMDE KONAKLAMA SÜRESİNİ UZATMAK”
banner

 

Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği Zonguldak’a çıkartma gerçekleştirdi. Turizm çeşitliliğini artırarak Safranbolu’da konaklama gün sayısını artırabilmek için çalışmaların ve ziyaretlerin yoğun bir şekilde devam ettiğini belirten dernek başkanı Şebnem Urgancıoğlu Ergüder, Derneğin bölge tanıtım gezileri projesi kapsamında, Safranbolu’nun turizm profesyonelleri ve üyeleri ile birlikte 3. cü geziyi 06/04/2023 tarihinde Zonguldak’a gerçekleştirdiklerini söyledi.

Endüstriyel mirasın bölgedeki en önemli unsurlarından olan Zonguldak Maden Müzesi katılımcılarla ziyaret edildiğini belirten başkan Şebnem Urgancıoğlu Ergüder “Turizmciler “Deneyim Ocağına” inerek deniz seviyesinin 400 m altında kara elmasın çıkarılma hikayesine tanıklık ettiler.

Doğal güzelliği ile dikkatleri üzerine çeken Gökgöl Mağarası ziyaret edilerek işletmenin müdürü Arda bey ile sohbet edildi, işletme tarzı ve içeriği hakkında bilgiler alındı, ardından Fener bölgesine geçilerek liman ağzına inildi ve sahil bandından şehir merkezine yürüyüş yapıldı.

Zonguldak Dedeman Otel’de Zonguldak Vali Yardımcısı Sayın Yıldırım UÇAR ve BAKKA yetkilisi Sayın Mehmet ÇETİNKAYA ev sahipliğinde TÜRSAB BTK Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Vahdettin VELİOĞLU ve Jeopark Müdürü Sayın Gülsüm YILMAZ’ ın katılımları ile yapılan istişare toplantısının ardından günün değerlendirmesi yapıldı ve birlikte yenen iftar yemeği ile ziyaret sonlandırıldı. İlk İkisini Eskipazar ve Yeniceye gerçekleştirdiğimiz bölge tanıtım gezileri projelerimizin yeni destinasyonlarla devam edeceğini bildirir, gerçekleştirdiğimiz tanıtım gezilerine katılım sağlayan üyelerimiz ve Safranbolu turizm profesyonellerine teşekkür ederiz” dedi

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL