Karabük

İl Protokolü Oruçlarını Kardemir İşçileriyle Açtı

3 Nisan 1937’de temelleri atılan Karabük Demir ve Çelik Fabrikalarının temellerinin atılışı ve Cumhuriyet Kenti Karabük’ün kuruluşunun 85 inci yıldönümü kutladığımız bugün Vali Fuat Gürel, Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal, Niyazi..

İl Protokolü Oruçlarını Kardemir İşçileriyle Açtı
banner

3 Nisan 1937’de temelleri atılan Karabük Demir ve Çelik Fabrikalarının temellerinin atılışı ve Cumhuriyet Kenti Karabük’ün kuruluşunun 85 inci yıldönümü kutladığımız bugün Vali Fuat Gürel, Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal, Niyazi Güneş ve Hüseyin Avni Aksoy, Cumhuriyet Başsavcısı Koray Kesgin, Ağır Ceza Reisi  Mustafa Duran, Vali Yardımcıları Muhittin Gürel ve Hüseyin Demirbaş, Kardemir Genel Müdürü Necdet Utkanlar, Özçelik-İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Kenan Yılmaz, kurum müdürleri ve  siyasi parti temsilcileri Kardemir işçileri ile bir araya gelerek oruçlarını işçilerle birlikte açtılar.

İftar öncesi İl Müftülüğü personeli tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti okunarak tüm şehitlerimiz ve kuruluşundan günümüze Kardemir’de çalışan ve ebediyete irtihal eden tüm çalışanlar için dua edildi.

3 Nisan kutlamaları kapsamında Kardemir AŞ tarafından organize edilen Kardemir AŞ ve Özçelik-İş Sendikası hizmet binasından atılan havai fişek gösterilerinin ardından sendika Baştemsilciliğini ziyaret eden Vali Fuat Gürel, Karabük Milletvekillerimiz ve protokol üyeleri Yenişehir Camiinde okunan mevlid programına katıldılar.

3 Nisan kutlamaları kapsamında Yenişehir Camii ile birlikte il merkezinde bulunan Ulu Cami, Köprübaşı Camii, 3 Nisan Camii ve 5000 Evler Merkez Camide mevlidi şerif okundu.

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL