Karabük

SAFRANBOLU KAYMAKAMI YAZICI MY KOLEJ DE “KARİYER SAATİ” ETKİNLİĞİNE KATILDI.

Kaymakam ŞABAN ARDA YAZICI , Safranbolu My kolej kampüsünde 8. sınıflara ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen “Kariyer Saati” etkinliğine konuk oldu. Kaymakamlık mesleğinin özellikleri, devletin birimleri, işleyişi, kaymakam olmak için..

SAFRANBOLU KAYMAKAMI YAZICI  MY KOLEJ DE  “KARİYER SAATİ” ETKİNLİĞİNE KATILDI.
banner

Kaymakam ŞABAN ARDA YAZICI , Safranbolu My kolej kampüsünde 8. sınıflara ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen “Kariyer Saati” etkinliğine konuk oldu.

Kaymakamlık mesleğinin özellikleri, devletin birimleri, işleyişi, kaymakam olmak için yapılması gerekenler, kaymakamlık mesleği için izlenmesi gereken yol, kaymakamlık mesleğinin gereklilikleri, sorumlulukları ve kaymakamın yetki ve görevleri hakkında öğrencilere bilgi veren Kaymakam Yazıcı, daha sonra öğrencilerin Kaymakamlık mesleği hakkında merak ettikleri soruları cevapladı.


Kariyer planlaması yapmak isteyenlerin düzenli bir yol haritası çizmelerinin önemli olduğunu belirten Kaymakam Yazıcı, öğrencilerin eğitimlerini planladıkları kariyere göre belirlemesi gerektiğini vurguladı.

Soru-cevap şeklinde devam eden etkinlikte Kaymakam Yazıcı , öğrencileri hedefleri ve çalışma tempoları konularında kararlı olmaları yönünde motive ederek öğrencilere ne olursa olsun bir hedefleri olması ve sevdikleri mesleği yapmaları konusunda tavsiyelerde bulundu. Daha sonra öğrencilerle birlikte öğle yemeği yiyen Kaymakam Yazıcı Karabük My Koleji Genel Müdür ü Rafet Çelen den de yapılan faaliyetler ve olimpiyat hazırlıkları ile ilgili bilgi aldı.

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL