Safranbolu

SAFRANBOLU BELEDİYESİ KAR YAĞIŞI TEDBİRİNİ ALDI

Safranbolu Belediyesi ekipleri, kış mevsiminin hava soğukluğuyla kendini iyice hissettirdiği şu günlerde, olası kar yağışının sebep olabileceği yığılmaları önlemek için tedbirlerini tamamladı. Plânlamaya göre; personel 3 vardiya halinde alanda olacak…

SAFRANBOLU BELEDİYESİ KAR YAĞIŞI TEDBİRİNİ ALDI
banner

Safranbolu Belediyesi ekipleri, kış mevsiminin hava soğukluğuyla kendini iyice hissettirdiği şu günlerde, olası kar yağışının sebep olabileceği yığılmaları önlemek için tedbirlerini tamamladı.

Plânlamaya göre; personel 3 vardiya halinde alanda olacak. Biriken karın yaya ve taşıt ulaşımını engellememesi için 4 beko loder, 2 greyder, 2 loder ve 2 tuz serici kamyon küreme yapacak. 12 tuzlama ekibi, 1600 ton tuzlu malzeme ile çalışacak.

Önceliklerinin ana arterlerin açık olmasını; ambulans, itfaiye ve toplu taşıma araçlarının gideceği yere varmasını sağlamak olduğunu belirten Belediye Başkanı Elif Köse, ilçe halkının yemek gibi acil ihtiyaçlarını ulaştırmaya da hazır olduklarını, vatandaşların bunun için Halk Masası’nı (153) arayabileceklerini söyledi.

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL