banner
Safranbolu

MY KOLEJİNDE KARNE SEVİNCİ.

Karabuk eğitimi başarı seviyesinin yükseltilmesine önemli katkı sağlayan Karabük My Koleji öğrencileri 2022-2023 eğitim öğretim döneminde karnelerini alarak yarı yıl tatiline girdi. Öğrencilerle birlikte koleje gelen velilerde karne heyecanının çocukları..

MY KOLEJİNDE KARNE SEVİNCİ.
banner

Karabuk eğitimi başarı seviyesinin yükseltilmesine önemli katkı sağlayan Karabük My Koleji öğrencileri 2022-2023 eğitim öğretim döneminde karnelerini alarak yarı yıl tatiline girdi. Öğrencilerle birlikte koleje gelen velilerde karne heyecanının çocukları ile birlikte yaşadı.
Ortaokul,lise ve ilköğretim kademelerinin karne törenleri gerçekleştirildi.Ortaokul-lise töreninde ödül vermeye yetişemezken İlköğretim Karne Töreni ile de öğrencilerin eşsiz yabancı dil gösterilerini izlendi.Salon da bir tane boş yer bırakmayan veliler coskulu bir sekilde toreni takip ettiler.

Karabuk My Koleji Genel Müdürü Rafet Çelen ,yoğun bir eğitim döneminin ardından öğrencilerin karnelerini alarak yarı yıl tatiline girdiklerini söyledi.

Çelen, “Öğrencilerimizin hepsini tebrik ediyorum.
Bir dönem boyunca akademik, sosyal ve kültürel alanda başarı gösteren öğrenciler görüyorsunuz. Onları yetiştirmek için çalışan değerli öğretmenlerimizi, annelik ve babalık görevlerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan velilerimizi tebrik ediyorum.
Bugün heyecan verici bir gün. Dört aylık bir emeğin, bir çalışmanın karşılığında karnelerimizi almış olacağız. Tabi bu karne kıymetli esasında hepimizin karnesi sadece öğrencilerimizin değildir. Öğretmenlerimizin karnesi, velilerimizin karnesi, öğrencilerimizin karnesi ve hepimizin karnesidir. Karne bir son ve bir amaç değildir. Bunu böyle bilmek lazım. Kırık notlar düzelir, başarısızlıklıklar da başarıya dönüşebilir. Ama çocuklarımızı koşulsuz ve şartsız, Başarılı başarısız sevmek zorundayız. Başarılı başarısız ayırt etmeksizin onları bağrımıza basmak durumundayız. Çünkü onlar bizim geleceğimiz, onlar bizim umutlarımız, onlar bizim en değerli varlıklarımızdır.

Sevgili öğrenciler, tatiller dinlenmeniz ve eğlenmeniz için bir fırsat olduğu kadar, kendinizi geliştirmeniz, eksikliklerinizi telafi etmeniz ve yeni döneme daha motive olmuş bir şekilde hazırlanmanız içinde bir fırsattır. Başarılı olmak çok çalışmakla planlı ve programlı çalışmakla mümkündür.
Bu nedenle yarıyıl tatilini en iyi şekilde değerlendireceğinize inanıyor ve sizlere güveniyorum. Tatil süresince dinlenmenizi ve böylelikle 2. Yarıyıla umut dolu bir başlangıç yapmanızı ümit ediyor hepinize iyi tatiller diliyorum.
Dedi.
Ilkokul Muduru Faruk Sivritepe de “Bugün itibariyle yarıyıl karne sevincini ve heyecanını velilerimizle hep birlikte yaşadık. Bu 15 günlük tatilde öğrencilerimize tavsiyemiz dinlenmeleri, kitap okumaları ve arkadaşlarıyla, aileleriyle vakit geçirmelerini istiyoruz. Adı üzerinde tatil bol bol dinlenerek, geçirmelerini istiyoruz. Ayrıca 8. Sınıf öğrencilerimizi 21-25 Ocak’ta LGS kapına, 12. Sınıf öğrencilerimizi Yks kampına 2. Sınıftan başlayarak ara siniflarida İngilizce kampına alacağız. Bu vesile ile tekrar öğrencilerimize tatillerinin güzel geçmesini diliyoruz.”dedi.

Veliler arasında olan Karabük Üniversitesi
Rektor yardimcisi Sayin Prof. Dr. Mücahit COŞKUN
da ikizleriyle My Kolejde ilk karne heyecanıni yaşayan veliler arasındaydı.
Öğrenciler de karne heyecanı ve sevincini yaşadıklarını belirterek, “Yarı yıl tatiline girdiğimiz için çok mutluyuz. Tatilde bol bol dinleneceğiz. Kitap okuyacağız ve eksik gördüğümüz derslerin tekrarını yapacağız.”
ifadelerini kullandılar.

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL