banner
Karabük

MİLLETVEKİLLERİNDEN ESKİPAZAR OSB MÜJDESİ

Karabük’ün ekonomik kalkınmasına büyük bir ivme kazandıracak, istihdam sorununu çözecek Eskipazar Metal Ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için ilk müjdeli haber AK Parti Karabük Milletvekilleri Ali Keskinkılıç ve..

MİLLETVEKİLLERİNDEN ESKİPAZAR OSB MÜJDESİ
banner

Karabük’ün ekonomik kalkınmasına büyük bir ivme kazandıracak, istihdam sorununu çözecek Eskipazar Metal Ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için ilk müjdeli haber AK Parti Karabük Milletvekilleri Ali Keskinkılıç ve Cem Şahin’den geldi.

Keskinkılıç ve Şahin’in seçim kampanyaları süresince sık sık gündeme getirdikleri, İkinci sanayi hamlesi olarak adlandırdıkları, yapımı için büyük gayret gösterdikleri sanayi bölgesinde bugün önemli bir gelişme yaşandı.

Şahin ve Keskinkılıç’ın girişimleri ve takibi sonunda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü tarafından, Eskipazar Metal Ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, yol, yağmur suyu, içme suyu, kanalizasyon, YG-AG elektrik ve telekom altyapı şebekesi inşaatlarından müteşekkil altyapı yapım işinin ihalesi 11 Temmuz 2023 günü yapılacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Şahin ve Keskinkılıç, “Karabük’ün istihdamı, kalkınması, büyümesi ve refahı için çok önemli gördüğümüz sanayi bölgemiz bizim için çok önem arz ediyor. Göreve başlar başlamaz ilk işimiz sanayi bölgemizin bir an önce faaliyete geçmesi için gerekli adımlar atmak oldu. Yaptığımız görüşmeler ve girişimler sonucunda bölgenin alt yapı ihalesinin ilana çıkmasını sağladık. Altyapı ihalesinin yapılacak olması, bölge için önemli bir dönüm noktası olacaktır. Bu proje, istihdam yaratma, ekonomiyi canlandırma ve bölgenin gelişimine katkı sağlama konusunda büyük bir potansiyele sahiptir Amacımız bir an önce alt yapıyı hazır hale getirip müteşebbisleri davet etmek. Ne yapacağımızı iyi planladık ve hızla plan dahilinde ilerliyoruz. İlk etapta 47 firmaya ön tahsis yapılmıştı, şu an sayı 62’ye çıktı. Daha da talep olacaktır. Bu bölge bir an önce faaliyete geçerek ilimize katkı sağlayacak.” dedi.

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL