Safranbolu

Köse: “Safranbolu Depremde Tek Yürek Oldu.”

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Kahramanmaraş merkezli 10 ili kapsayan depremde Safranbolu’nun yardım için tek yürek olduğunu belirtti. Köse şunları söyledi: “Belediyemiz tarafından başlatılan, çığ gibi büyüyen yardımlar depremzedelere ulaştırıldı…

Köse: “Safranbolu Depremde Tek Yürek Oldu.”
banner

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Kahramanmaraş merkezli 10 ili kapsayan depremde Safranbolu’nun yardım için tek yürek olduğunu belirtti.
Köse şunları söyledi: “Belediyemiz tarafından başlatılan, çığ gibi büyüyen yardımlar depremzedelere ulaştırıldı. AFAT Koordinesinde toplanılan yardımlar elini taşın altına koyan ve gece-gündüz demeden çalışan gönüllüler tarafından tırlara yüklenerek deprem bölgelerine gönderildi.
Depremin meydana geldiği günün ardından deprem bölgesine 2 kamyon, 1 tır, 1 ekskavatör ile 1 itfaiye ve 1 cenaze aracı gönderdik.
Safranbolu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen kampanyada bugüne kadar toplanan yardımlar şu şekilde: “1 Araç Adıyaman Gölbaşı Organize Sanayi Afat Deposuna, 1 Araç Adana Afat deposuna, 1 Araç Hatay Erzin Belediye deposuna, 1 Araç Kahramanmaraş Elbistan Fen İşleri Müdürlüğüne, 1 Araç Gaziantep TOKİ Konteyner Şehrine, 1 Araç Kahramanmaraş, 1 Araç Adıyaman, 1 Araç Hatay, 1 Araç Hatay, 1 Araç Gaziantep’e gönderildi. Deprem bölgesinden gelen depremzedeleri ilçemizde misafir ettik. Ayrıca Hayır Çarşımızda depremzedelerin giysi ihtiyaçlarını da karşılıyoruz.”

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL