Genel

KBÜ’de Kıraat ve Seminer Salonunun Açılışı Yapıldı

Karabük Üniversitesi Kıraat ve Seminer Salonunun açılışı Rektör Prof. Dr. Refik Polat’ın katılımı ile yapıldı.  Karabük Üniversitesi İslami İlimler Fakültesinde yapılan Kıraat ve Seminer Salonunun açılışı düzenlenen program ile yapıldı…

KBÜ’de Kıraat ve Seminer Salonunun Açılışı Yapıldı
banner

Karabük Üniversitesi Kıraat ve Seminer Salonunun açılışı Rektör Prof. Dr. Refik Polat’ın katılımı ile yapıldı. 

Karabük Üniversitesi İslami İlimler Fakültesinde yapılan Kıraat ve Seminer Salonunun açılışı düzenlenen program ile yapıldı. Açılış programına KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mücahit Coşkun, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulcebbar Kavak, KBÜ Genel Sekreteri Lütfü Köm, Personel Daire Başkanı Kemal Özeken, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Mustafa Cünük, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Özcan Büyükgenç, akademik ve idari personel ile davetliler katıldı. Açılış kurdelesinin kesilmesi ile başlayan program, Kur’an-ı Kerim Tilaveti, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat ve İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulcebbar Kavak’ın konuşmaları ile devam etti.

 

 

Açılış programında konuşan KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, “İslami İlimler Fakültesi ekibine, burada rektörlüğün son dönemlerine gelmiş bir Rektör olarak teşekkür ediyorum. Baktığım zaman İslami İlimler Fakültesi hocalarımıza, araştırma görevlilerine, memuruna duygulanmamak mümkün değil. Bir birey olarak gurur duyuyorum. Çünkü iyi bir ekip kurmuşuz. İyi insanlarla donanmış bir İslami İlimler Fakültesi oluşturmuşuz” dedi. Rektör Prof. Dr. Polat, Karabük Üniversitesi İslami İlimler Fakültesinin güzel insanlar yetiştirmek üzere yol alacağını ifade ederek, “Ekip sağlam, hocalar sağlam, hocalar iyi, yürekli ve güzel insanlar. Bu salonun çok amaçlı salon olması hoşuma gitti, insanın gönlüne ferahlık veren, huzur veren bir salon oluşturulmuş İslami İlimler Fakültesi özelinde” dedi.

Son dönemlerde elde edilen başarılara dikkati çeken Rektör Prof. Dr. Refik Polat, “Son birkaç haftadır benim rektörlüğün son dönemine gelmiş gibi sanki Üniversitemizde çok güzel şeyler oluyor ve beni buluyor. Enerji verimliliği konusunda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından düzenlenen, Üniversiteler Arası Enerji Verimliliği (ÜNVER) Yarışmasında Karabük Üniversitesi birinci oluyor, TEKNOFEST’te ikincilik ve üçüncülükler geliyor, YÖK’te Temiz, Erişilebilir ve Güvenli Enerji Alanında ‘Uzmanlaşan Üniversite’ olarak seçiliyor, derken çok güzel gelişmeler oluyor. Gider ayak mutlu olarak, sevinerek Karabük Üniversitesinde güzel işler yapmış olmanın verdiği mutlulukla dönemimi tamamlayacağımı düşünüyorum” diye konuştu.

İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulcebbar Kavak ise “Üniversitemizin mütevazı ama çok hayırlı hizmetlere vesile olacak bir mekânın açılışı için burada bulunuyoruz. İşin doğrusu İslami İlimler Fakültelerinin kuruluş amaçlarına çok uygun olarak insan yetiştirmeleri gerekiyor ve  özellikle İslami İlimler Fakültesinde hem program hem de yetiştirdiğimiz öğrenciler profili açısından baktığımızda Türkiye gibi bir ülkede bazı yönlerimizin eksik olduğu kanaatindeyiz. Bundan dolayı kendi çapımızda Rektörümüzün önderliğinde ‘Öğrencilerimiz bilgi alırken sanat yönleri de eksik kalmasın’ istedik. Özellikle musiki, hat vb. kişiye özgüven veren, ruhunu geliştiren sanatların İslami İlimler Fakültesinden mezun öğrencilerimizden mutlaka bulunması kanaati son yıllarda daha da baskın hale geldi ve kabul edilir bir durumda. Bundan dolayı bu mekânı öğrencilerimize Arapça İslami ilimleri öğretirken bir taraftan da onların sanat yönünü, bu ince ruhunu, iç dünyalarını geliştirme amacını güttük. Bu vesileyle sayın Rektörümüzün teşvikiyle başlanan bu mekanın elhamdülillah bugün açılışı yapılmış oldu. Şu olarak buradan mezun olmaları için bir fırsat olması dileğiyle vesile olan herkese çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Program, Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Müzik Bölümü akademisyenleri tarafından tasavvuf musikisi dinletisi yapılmasının ardından plaket takdimi ile sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL