Karabük

KARDEMİR KAVŞAĞINDA SONA GELİNDİ

Vali Gürel beraberinde ki heyet Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından Karabük’te sürdürülen Kardemir Kavşağı ve planlanan diğer projeler hakkında Karayolları yetkililerinden bilgiler alarak çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunuldu. KARDEMİR farklı seviyeli kavşak..

KARDEMİR KAVŞAĞINDA SONA GELİNDİ
banner

Vali Gürel beraberinde ki heyet Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından Karabük’te sürdürülen Kardemir Kavşağı ve planlanan diğer projeler hakkında Karayolları yetkililerinden bilgiler alarak çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

KARDEMİR farklı seviyeli kavşak yapım projesinin 18.08.2020 tarihinde ihale edileceğini duyurulduktan sonra proje bedelinin 64 milyon TL olarak öngörüldüğü açıklanmıştı.

Mevcut kavşak trafiği karşılamakta yetersiz kalmakta ve trafik yoğunluklarına neden olan Kavşak’ta yoğunluğun giderilmesi amacı ile yeniden projelendirilmişti.

Yeni projeye göre kavşak ve bağlantı kollarının geometrik ve fiziki standartları iyileştirilerek; yakıt ve zaman tasarrufu, taşıt işletme maliyet kayıplarının azaltılması daha güvenli ve konforlu bir ulaşım ile trafik, can ve mal güvenliğinin arttırılması hedeflenmekteydi.

D 030 ve D 755 yollarının kesişim noktasında bulunan KARDEMİR Kavşağı Kastamonu, Zonguldak ve Ankara illerinin bağlantısını sağlamakta ve şehir içi trafiği ile beraber Karabük Demir ve Çelik Fabrikasına da hizmet vermekte.

Daha önce Karabük Milletvekillerinin “Projede 514 metre uzunluğunda altgeçit ve bu altgeçit üzerinde 2 adet köprü (1×31 m, 1×23 m) ve 2 adet dere köprüsü (1x93m, 1×425,5 m) olmak üzere 4 adet köprü ve 115 metrekare bitümlü sıcak karışım imalatının yapılması planlanmakta. Proje tamamlandığında vatandaşlarımızın yaşadığı trafik yoğunluğu büyük ölçüde azalmış olup, daha güvenli ve standartları yüksek konforlu ulaşım imkanı sağlayacaktır.” şeklinde açıklaması olmuştu

Karayollarının çalışmalarını yakından izleyen heyet çalışmalarında sonuna gelindiğini en kısa sürede tüm yolların asfalt çalışmalarınında tamamlanarak yeni hizmet şekli ile ulaşıma açılacağı belirtildi.

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL