Karabük

Kardemir Bağlı Ortaklığı Kardökmak’tan Dövme Çelik Yatırımı

Ocak 2022 tarihinde Kardökmak yönetimine sunulan dövme çelik yatırımı devreye alındı. Başta demiryolu sektörü olmak üzere savunma sanayii ve birçok alana hizmet edecek. Kardemir’e bağlı şirket Kardökmak’tan yaklaşık 5 Milyon..

Kardemir Bağlı Ortaklığı  Kardökmak’tan Dövme Çelik Yatırımı
banner

Ocak 2022 tarihinde Kardökmak yönetimine sunulan dövme çelik yatırımı devreye alındı. Başta demiryolu sektörü olmak üzere savunma sanayii ve birçok alana hizmet edecek.

Kardemir’e bağlı şirket Kardökmak’tan yaklaşık 5 Milyon Dolarlık dövme çelik yatırımı gerçekleştirildi. 2022 yılı 3. Çeyreğinde atılan yatırım adımları, 10 Temmuz 2023 tarihi itibariyle üretim sürecine başladı.

Fabrikaya mart ayında tüm ekipmanların ulaşmasının ardından mekanik kurulum, mekanik testler ve sıcak testler hızlı bir şekilde tamamlanarak test süreçleri sonuçlandırıldı.

 

Yıllık 20 Bin ton dövme çelik imalatı planlanıyor

Dövme Çelik Tesisleri’nde yıllık toplamda 20 Bin ton dövme çelik imalatı yapılması planlanıyor. Tesiste öncelikle demiryolu akslarının dövülmesi olmak üzere muhtelif çaplarda haddehane merdaneleri, aks, dövme şaftları ve takım çeliği imalatları gerçekleşecek.

 

Yerli ve milli dövme çelik tesisi birçok alana hizmet edecek

Yakın zamanda da yerli ve milli seri üretim ile ülkemizin önemli kurumlarının ihtiyacını karşılayacağı tesis, sanayi ekosisteminde başta savunma sanayii, ulaşım ve enerji gibi önemli sektörlere hizmet edecek.

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL