banner
Karabük

Karabük’te Amatör Sporlar Kardemir ile Büyüyor, Spora ve Sporcuya Desteğimiz Sürüyor

Kardemir amatör sporları ve sporcuları desteklemeye devam ediyor. Kurum içinde çeşitli spor dallarıyla ilgilenen çalışanlarına verdiği desteğin yanı sıra Kardemir, Karabük’ün milli sporcularına da sponsor olmayı sürdürüyor. Sporcularımızın ilgilendikleri spor..

Karabük’te Amatör Sporlar Kardemir ile Büyüyor, Spora ve Sporcuya Desteğimiz Sürüyor
banner

Kardemir amatör sporları ve sporcuları desteklemeye devam ediyor. Kurum içinde çeşitli spor dallarıyla ilgilenen çalışanlarına verdiği desteğin yanı sıra Kardemir, Karabük’ün milli sporcularına da sponsor olmayı sürdürüyor. Sporcularımızın ilgilendikleri spor dallarında da elde ettikleri başarılar Kardemir’e ayrı bir güç sağlıyor.

Son olarak 12-25 Temmuz 2023 tarihinde Brezilya’nın Minas şehrinde gerçekleşen İşitme Engelliler Dünya Badminton Şampiyonası’nda ülkemizi temsilen Türkiye İşitme Engelliler Badminton Milli Takımı da yer aldı.

Karabüklü sporcu gençlerimiz Furkan Büyükgöze, Hale Nur Küçüksevgili, Telli Nur Ataş, Mahmut Sert’in de yer aldığı Karabük Folklor Gençlik ve Spor Kulübüne, sporcularımızın 2023 yılı içerisinde ulusal ve uluslararası müsabakalara katılımlarını desteklemek amacıyla nakdî destek sağlandı.

Kardemir’in bu desteğini yanıtsız bırakmayan Türkiye İşitme Engelliler Badminton Milli Takımı sporcusu Furkan Büyükgöze 17 ülke 47 sporcu içerisinde tek erkekler dünya ikincisi olarak ülkemize madalya ile döndü.

 

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu (TİESF) Badminton Milli Takım Baş antrenörü Cavit Şengün, Kardemir’in, sporun ve sporcunun gelişmesine yönelik verdiği bu destek karşısındaki memnuniyetini “Kardemir’in bize sağladığı maddi destek, bize manevi güç olarak yansıdı. Bu desteklerinden ötürü Kardemir yönetimine teşekkür ederim.” sözleriyle ifade etti. 2025 Tokyo Deaflimpik Oyunları’nda hedeflerinin altın madalya kazanmak olduğunu belirten Şengün, Kardemir’in desteğiyle altın madalyayı ülkeye getirmek istediklerini söyledi.

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL