banner
Eflani

KARABÜK YATIRIM PROGRAMINDA YOK SAYILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasını taşıyan 2024 Yılı Yatırım Programı Resmî Gazete’de yayımlandı. Yayımlanan yatırım programında, 12 bin 41 projeye 1 trilyon 7 milyar liralık ödenek tahsisi yapıldı. Bu kapsamda..

KARABÜK YATIRIM PROGRAMINDA YOK SAYILDI
banner

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasını taşıyan 2024 Yılı Yatırım Programı Resmî Gazete’de yayımlandı. Yayımlanan yatırım programında, 12 bin 41 projeye 1 trilyon 7 milyar liralık ödenek tahsisi yapıldı. Bu kapsamda sağlanacak dış kredi miktarı ise 1.1 trilyon TL olarak öngörülürken 2024 yılı programına 4 bin 108 yeni proje dahil edildi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmî Gazete’de yayımlanan 2024-2026 Dönemi Yatırım Programı Hazırlıkları Genelgesi’ne göre, tasarruf tedbirleri kapsamında, zorunlu haller dışında 2024 yılı Yatırım Programı’na yeni proje alınmayacak.

 

İktidar 2024 Yılında Karabük’e Yatırım Yapmayacak

 

2024 Yılı Yatırım Programı’nda Karabük ise adeta yok sayıldı. Yayımlanan resmi programda, Karabük ili için önceki yıllarda tamamlanmayan 4 proje yer alırken, yeni hiçbir proje yer verilmemesi dikkat çekti.

 

Önceki yıllarda yatırım programına alınan fakat tamamlanmayan projelerin tamamlanması için ödenek ayrılırken, iktidar 2024 yılı için Karabük’e yeni proje yapılmasını öngörmedi.

 

Karabüklü Hemşehrilerimiz İktidara Desteğini Verdi Fakat Oylarının Karşılığını Alamadı

 

Duruma tepki gösteren TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi ve CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay, “İktidar ilimizi yok saydığı gibi, demir çeliğin başkenti Karabük’ümüze adeta üvey evlat muamelesi yapmaktadır. Bunu 2024 Yılı Yatırım Programında da net bir şekilde görmekteyiz. İktidar partisine rekor oylarla destek veren Karabüklü hemşehrilerimiz iktidardan gerekli yatırımları alamamaktadır. İktidar Karabük’ü istihdam artırıcı projelerden, kentimizi büyütecek ve kalkındıracak projelerden mahrum bırakmaktadır. Bu durum asla kabul edilemez. CHP olarak Karabük’ün kalkınması, gelişmesi ve büyümesi için ne gerekiyorsa yapacağız. Bu şehrin milletvekili olarak ben de kentimize yatırım gelmesi için var gücümle çalışmayı sürdüreceğim.” şeklinde konuştu.

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL