Karabük

Karabük Valisi Fuat Gürel’in 15 Temmuz Konuşması

Sayın Valimiz Fuat Gürel’in 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Konuşma Metni; Aziz Şehitlerimizin Emanetleri, Kahraman Gazilerimiz, Sayın Milletvekillerimiz, Saygıdeğer Belediye Başkanımız, Kurumlarımızın Çok Değerli Yöneticileri, Siyasi Partilerimizin, Sivil..

Karabük Valisi Fuat Gürel’in 15 Temmuz Konuşması
banner

Sayın Valimiz Fuat Gürel’in 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Konuşma Metni;
Aziz Şehitlerimizin Emanetleri,
Kahraman Gazilerimiz,
Sayın Milletvekillerimiz,
Saygıdeğer Belediye Başkanımız,
Kurumlarımızın Çok Değerli Yöneticileri,
Siyasi Partilerimizin, Sivil Toplum Örgütlerimizin Değerli Yöneticileri
Hanımefendiler Beyefendiler
Basınımızın Güzide Temsilcileri

Ülkemiz 15 Temmuz 2016 gecesi, siyasi tarihimizin en büyük ve kanlı ihanet girişimlerinden birine maruz kalmıştır. Şanlı ordumuzun içine sızan FETÖ’cü bir grup hain, milletimizin ve devletimizin kendilerine emaneti olan silahları, asıl sahiplerine doğrultarak milli iradeyi gasp etmeye ve ülkemizi teslim almaya çalıştılar.
TBMM, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Ankara Emniyet Müdürlüğü, Özel Harekat Daire Başkanlığı, ve MİT yerleşkesi ve İstanbul’ da bir kısım yerler darbeci hainler tarafından bombalanmış, askeri ve sivil tesislerimiz ağır ateş altına alınmıştır.
Tarihin hiçbir döneminde esarete boyun eğmemiş Aziz Milletimizin bağımsızlığının simgesi, şehit kanlarıyla sulanmış Bayrağını indirmeye, Vatanına ve mukaddesatına kastetmeye yeltenenlere karşı ardına bir an olsun bakmadan emsalsiz bir kararlılıkla
Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma sakın;
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.

nidalarıyla tek vücut olarak koşmaya her daim hazır olduğunu tüm dünyaya bir kez daha gösterdiği, karanlık bir geceyi başarısız bırakarak başta hainler olmak üzere tüm dünyaya milletçe büyük hedeflere güçlü adımlarla, üstün azim ve gayretle koştuğumuzun bilinciyle ilelebet payidar olacağımızın en önemli göstergelerinden biri olan 15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden altı yıl geçti.

Bugün Karabük’ümüzde olduğu gibi Cennet Vatanımızın bütün şehirlerinde meydanları bir kez daha doldurarak hem o geceyi hem de o gecede yaşananları, yaşatmak için canını verenleri, canından can verenleri anmak, anlamak ve anlatmak için bir 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü daha birlik ve dirlik içinde idrak etmenin onur ve gururunu, mutluluk ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.

Cumhuriyetimizin banisi Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İstiklal ve İstikbali için her engeli, şartlar ne olursa olsun Milletimizin her zaman tarumar edebilmesini “Milletimiz; davranışlarında ve gayretlerinde sarsılmaz bir bütünlük gösterdiği için başarılı olmuştur” sözleriyle özetlediği azmin, kararlılığın, inanç, mücadele, birlik, beraberlik, güven ve diğergamlığın tüm anlamlarıyla bir kez daha değer bulduğu günün adıdır 15 Temmuz.

Şehadet şerbetini kana kana içmişlerin, onların Şanlı emanetlerinin, Kahraman Gazilerimizin, ölümü öldürenlerin dualarının Arşı kapladığı gecenin adıdır 15 Temmuz.

Hayatının baharındaki fidanların, bastonuyla ak sakallı dedelerin, ninelerin, tarladan, sofradan, ekmek kapısından kalkıp uçaklara, tanklara, mermilere, hainlere kafa tutanların günüdür 15 Temmuz.

Vefanın adıdır, Aziz Milletimizin ruhudur, kimliğidir, karakteridir, hainlere ve kalleşlik yapmak isteyenlere manifestosudur velhasıl.

Hemşehrilerimiz, Aziz 15 Temmuz Şehitlerimiz Metin Arslan ve Barış Efe kardeşlerimizin nezdinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla dev bir orduya inkılab ederek Milletimizin hayallerini, hedeflerini yok etmeye çalışanların önüne gerilerek ölümsüzlük kervanına katılan, Hakk’a yürüyen 251 vatandaşımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Buradan, Karabük Meydanından kahraman gazilerimize hayırlı ömürler, sağlık ve afiyetler diliyorum.
Bu meydanlar aynı zamanda çocuklarımıza önemli bir ders, geleceğimizin enerjisinin nesilden nesile geçtiği yerlerdir. Yerli ve Milli teknoloji ile muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmanın, çalışmanın, başarmanın, zorluğu yenmenin, bizlerin, Aziz Milletimizin her bir ferdinin büyük ve önemli sorumlulukları olduğunun tezahürüdür. Asli vazifele…

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL