Karabük

Karabük Üniversitesinden 13 Bilim İnsanı Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesinde

Karabük Üniversitesinden 13 bilim insanı, Stanford Üniversitesi tarafından hazırlanan “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi”nde yer aldı. Stanford Üniversitesi tarafından Elsevier veri tabanında yayınlanan ve 2022 alıntı yılına göre, ilk..

Karabük Üniversitesinden 13 Bilim İnsanı Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesinde
banner

Karabük Üniversitesinden 13 bilim insanı, Stanford Üniversitesi tarafından hazırlanan “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi”nde yer aldı.

Stanford Üniversitesi tarafından Elsevier veri tabanında yayınlanan ve 2022 alıntı yılına göre, ilk yüzde 2’lik dilimde bulunan “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” listesi, “kariyer boyu etki” ve “yıllık etki” olarak iki kategoride hazırlandı.

22 anabilim dalı ile 174 alt bilim dalında dünyadaki bilim insanlarının yer aldığı listede “nitelikli yayın sayısı”, “yayınlara yapılan atıflar”, “h-indeksi”, “hm-indeksi” gibi göstergeler dikkate alındı. Buna göre Karabük Üniversitesinden 13 bilim insanı, adını “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi”ne yazdırdı. Bu kapsamda 12 bilim insanı “yıllık etki” kategorisinde, 3 bilim insanı da “kariyer boyu etki” kategorisinde yer alarak büyük bir başarıya imza attı.

Stanford Üniversitesi tarafından yürütülen “Updated science-wide author databases of standardized citation indicators” başlıklı çalışmaya göre “yıllık etki” kategorisinde Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden Prof. Dr. İsmail Esen, Prof. Dr. Kubilay Tekin, Prof. Dr. Mustafa Günay, Doç. Dr. Samet Uslu, Doç. Dr. Mehmet Erdi Korkmaz, Doç. Dr. Okan Ünal, Fen Fakültesinden Prof. Dr. Selhan Karagöz, Teknoloji Fakültesinden Prof. Dr. Muhammet Kayfeci, Prof. Dr. İlhan Ceylan, Edebiyat Fakültesinden Prof. Dr. Fatih Aydın, Eskipazar Meslek Yüksekokulundan Doç. Dr. Muhammet Emre Turan ve TOBB Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulundan Doç. Dr. Mustafa Karagöz, “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi”ne adını yazdırdı.

Karabük Üniversitesinden “kariyer boyu etki” kategorisinde ise Fen Fakültesinden Prof. Dr. Selhan Karagöz, Teknoloji Fakültesinden Prof. Dr. İlhan Ceylan ve Prof. Dr. Nizamettin Kahraman “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi”nde yer aldı.

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL