Karabük

Karabük Üniversitesi Sosyalfest İlahiyat Sosyal Bilimler Festivali’ne Ev Sahipliği Yapacak

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık’ın başkanlığında, insan yaşamının ana kaynağı ve motivasyon unsuru olabilme zenginliğine sahip eşsiz bir hayat rehberi olan İslâm’ın, dünyanın bugün karşı karşıya kaldığı toplumsal..

Karabük Üniversitesi Sosyalfest İlahiyat Sosyal Bilimler Festivali’ne Ev Sahipliği Yapacak
banner

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık’ın başkanlığında, insan yaşamının ana kaynağı ve motivasyon unsuru olabilme zenginliğine sahip eşsiz bir hayat rehberi olan İslâm’ın, dünyanın bugün karşı karşıya kaldığı toplumsal sorunların çözümüne yönelik pekiştirici ve kuşatıcı rolü hakkında Türkiye ve dünya ölçeğinde farkındalık oluşturmak amacıyla organize edilecek olan Sosyalfest  İlahiyat Sosyal Bilimler Festivali’nin ilk icra kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

İslâm’ın insan ve toplum yaşamında görünürlüğünün artırılması vizyonu çerçevesinde sosyal model tasarım yarışmaları ve alan etkinliklerinden oluşan iki aşamalı bir süreci ifade eden Sosyalfest İlahiyat Sosyal Bilimler Festivali Müslüman dünyasının yüzyıllardır ortaya koyduğu eşsiz medeniyet birikiminin gözünden bugünü kavramayı, insanı ve dünyayı merkeze alan yenilikçi yaklaşımların kapısını aralamayı hedefliyor.

Sosyalfest İlahiyat Sosyal Bilimler Festivali’nin alan etkinliklerinin teması ise kendisini toplum hayatından soyutlayan, dünyaya ve yaşama sırtını çeviren değil; toplumun bir parçası olarak dünya hayatının iyi ve kötü şartları ile karşılaşan ve bunların üstesinden gelmeye çalışan ideal insan modeli üzerinde şekilleniyor. Alan etkinlikleri bu kapsamda festivalin atmosferini pekiştirecek tematik başlıklar etrafında organize edilecek.

 

Toplantıda konuşan Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, “Karabük Üniversitesi olarak İslami İlimler alanında yenilikçi fikirlerin gelişmesine katkı sunacak Sosyalfest İlahiyat için bir araya geldik. İslami İlimler alanında yeni yaklaşımlar ortaya konması vizyonu doğrultusunda ilgili birçok paydaşı ortak bir zeminde buluşturacak Sosyalfest İlahiyat’a ev sahipliği yapacak olmaktan ötürü heyecanlıyız. Sosyalfest İlahiyat, sadece akademisyenlerin, profesyonellerin ve öğrencilerin bir araya gelmesini sağlamakla kalmayacak, toplumsal birlikteliğin ve kaynaşmanın en önemli unsuru olarak ümmet içerisinde sevgi, kardeşlik ve dostluk bağlarını güçlendirecek, bütün insalığın arasında barış ve kardeşliğe dayalı güçlü manevi ve ilmi bağlar kurulmasına katkıda bulunacak” diye konuştu.

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL