Karabük

Karabük Esnaf Odası Başkanı Yıldıray Yıldırım ‘dan Açıklama

KİRACI ESNAFLARIMIZA FAHİŞ ZAM YAPAN İŞ YERİ SAHİPLERİNİ UYARIYORUM İÇİNDEN GEÇTİĞİMİZ BU ZOR GÜNLERDE HERKES TAŞIN ALTINA ELİNİ KOYMALI. BU GÜNLERİ FIRSAT GÜNLERİ DİYE DÜŞÜNMEYİN. ESNAFI SAHİPSİZ SANMAYIN. GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE..

Karabük Esnaf Odası Başkanı Yıldıray Yıldırım ‘dan Açıklama
banner

KİRACI ESNAFLARIMIZA FAHİŞ ZAM YAPAN İŞ YERİ SAHİPLERİNİ UYARIYORUM

İÇİNDEN GEÇTİĞİMİZ BU ZOR GÜNLERDE HERKES TAŞIN ALTINA ELİNİ KOYMALI. BU GÜNLERİ FIRSAT GÜNLERİ DİYE DÜŞÜNMEYİN. ESNAFI SAHİPSİZ SANMAYIN. GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE MEYDANA GELEN DEPREMDE BİR DEPREMZEDE 10 TANE EVİ OLAN EV SAHİBİMLE AYNI ÇADIRDA ISINMAYA ÇALIŞIYORUZ DİYE BİR PAYLAŞIMDA BULUNDU. BÜTÜN OLAY BU. BURADAN DEVLETİMİZİ DE GÖREVE ÇAĞIRIYORUM. ESNAFLARIMIZ KİRA STOPAJI VERİYOR. KİRASINDA FAZLA ARTIŞ GÖSTEREN ESNAFIMIZIN İŞ YERİ SAHİBİ BİLGİLERİ SİZDE MEVCUT.

 

BUNLAR DEVLET ELİ İLE TESPİT EDİLMESİ GEREKİR. SONRA BUNLARIN İŞYERİNİ EDİNME ZAMANI İLE BUGÜNKÜ DEĞERLERİ KARŞILAŞTIRILMALI . FAHİŞ ARTIŞLARA HEM VERGİ HEMDE CEZAİ İŞLEM UYGULANMALIDIR. AYNI DURUM EV SAHİPLERİ İÇİNDE YAPILMALIDIR. ARTIK DEVLET ELİ İLE BU İŞE EL ATILMALIDIR. İNTERNETTE EV İLANLARI İŞ YERİ İLANLARI HERKES TARAFINDAN GÖRÜLMEKTE VE BİLİNMEKTEDİR. ALDIĞINDAKİ EMLAK DEĞERİ İLE ŞU ANDAKİ EMLAK DEĞERİ KARŞILAŞTIRILMALI YENİDEN DEĞERLENDİRME ORANINDAN FAZLASI İÇİN HEM VERGİSEL HEM DE CEZAİ OLARAK BU OLAYLARIN ÜSTÜNE ACİLEN GİDİLMELİDİR. ARTIK BU KONUDA KAVGALAR CİNAYETLER OLMAYA BAŞLAMIŞ, EV SAHİBİ VE KİRACILAR KARŞI KARŞIYA GELMEKTEDİR.

İLİMİZDE KONUT SIKINTISI ACİL ÜSTÜNE GİDİLMESİ GEREKLİ BİR KONUDUR. TOKİNİN ACİL İLİMİZE GİRMESİ VE KONUT SAYISININ ARTTIRILMASI ZORUNLUDUR. BUNUN YANINDA İNŞAAT FİRMALARININ VE MÜTAHHİTLERİMİZİN DE KONUT YAPIMINDA KARŞILAŞTIKLARI ZORLUKLAR VE PROBLEMLER ÇÖZÜLMELİDİR. İNŞAAT MALZEMELERİNDE VE KONUT EDİMİNDE YENİ TEŞVİKLER GEREKLİDİR. KONUTLARI ETKİLEYEN TÜM MALZEMELERDE VERGİ VE KDV SIFIRLANMALI, KONUT MALİYETLERİNİ DÜŞÜRÜCÜ ÖNLEMLER ALINMALIDIR.

KİRASINA FAHİŞ ZAM YAPILAN ESNAFLARIMIZ ODAMIZA MÜRACAAT YAPABİLİRLER. BİZ BUNLARIN HUKUKİ OLARAK TAKİBİNİ YAPARIZ. FAHİŞ KİRA ZAMMI YAPAN İŞ YERİ SAHİPLERİNİN ALACAĞI KİRADAN DAHA FAZLA CEZA ALMASI İÇİN GEREKLİ MERCİLERDE TAKİBİNİ YAPTIRIRIZ. BU İŞ YERİ SAHİPLERİNİN İŞYERLERİNİ UZUN SÜRE KİMSEYE KİRAYAMAMASI İÇİN GİRİŞİMDE BULUNURUZ.

BU ZOR GÜNLER BİRBİRİMİZE DESTEK OLARAK SIKINTILARI PAYLAŞARAK GECECEKTİR.

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL