Karabük

İYİ PARTİ’DE İSTİFA DEPREMİ SÜRÜYOR… İsmail Yalav Listeden Çekildi

İYİ Parti 2.sıra milletvekili adayı İsmail Yalav İstifa ederek, listeden çekildiğini açıkladı. Yalav konuya dair yaptığı açıklamada,”Bilindiği üzere 9 Nisan Pazar günü 28.dönem milletvekili seçimine katılacak aday listeleri açıklandı. Bu..

İYİ PARTİ’DE İSTİFA DEPREMİ SÜRÜYOR… İsmail Yalav Listeden Çekildi
banner

İYİ Parti 2.sıra milletvekili adayı İsmail Yalav İstifa ederek, listeden çekildiğini açıkladı.
Yalav konuya dair yaptığı açıklamada,”Bilindiği üzere 9 Nisan Pazar günü 28.dönem milletvekili
seçimine katılacak aday listeleri açıklandı.

Bu açıklama sonrası İYİ Parti’nin Karabük listesi kamuoyunda
çok büyük tepki gördü. Çünkü; gerek bu partiye gönül verenler gerekse
çok sayıdaki partili 1. sırada hiç beklemedikleri bir aday ismiyle karşılaştı.

Partiyi, bu süreçte sıkıntıya sokmamak ve başarıya ulaştırmak düşüncesiyle, çok yakın dostlarımın ve arkadaşlarımın ısrarla ikinci sıra adaylığından çekilmemi istemelerine rağmen adaylıktan çekilmedim.

Ancak; İl Yönetimi aynı günün akşamı olağanüstü toplanarak İYİ Parti Genel Merkezi’nin belirlediği aday listesinin kabul edilemeyeceğini , listenin mutlaka değişmesi gerektiğini, bu liste olursa şeçim çalışması yapılamayacağını ve başarılı olunamayacağını oy birliğiyle karar altına almış ve bu kararı İYİ Parti Genel Merkezi’ne bildirmiştir.

Karabük İYİ Parti İl Yönetimi’nin genel merkezin belirlemiş olduğu aday listesine karşı yaptığı seçim başarısını zora sokacak bu girişime rağmen genel merkez tarafından sessiz kalınmış ve cevap verilmemiştir.

Bundan dolayı ailemin, ekip arkadaşlarımın ve destekçilerimin de görüş ve olurunu alarak milletvekilliği adaylığımdan çekiliyorum”dedi.

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL