Karabük

İÇİŞLERİ BAKANI ALİ YERLİKAYA KARABÜK’TE

İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya İlimizde Gerçekleştirdiği İncelemelerin Ardından Açıklamalarda Bulundu. Aşırı yağışlardan etkilenen bölgelerde incelemelerde bulunmak üzere ilimize gelen İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya, Valiliğimizde gerçekleştirilen toplantının ardından açıklamalarda..

İÇİŞLERİ BAKANI ALİ YERLİKAYA KARABÜK’TE
banner

İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya İlimizde Gerçekleştirdiği İncelemelerin Ardından Açıklamalarda Bulundu.

Aşırı yağışlardan etkilenen bölgelerde incelemelerde bulunmak üzere ilimize gelen İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya, Valiliğimizde gerçekleştirilen toplantının ardından açıklamalarda bulundu.

Bakan Yerlikaya yaptığı açıklamalarında “Biliyorsunuz 8-9-10 Temmuz’da 10 ilimizi etkileyen kuvvetli yağışlar ve sel oldu. Batı, Orta Karadeniz ve akabinde Doğu Karadeniz’le ilgili turuncu uyarılar olmuştu. İklim Değişikliğine bağlı kuvvetli yağışlar, havanın aşırı ısınması hep bunlardan bahsediyoruz, ama kuvvetli yağışlarla ilgili yapılan uyarılara vatandaşlarımız, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız gerçekten hassasiyetli, öncesinde hazırlıklarının olduğunu gördüm ve bundan da memnuniyet duyuyorum.”

“Vatandaşlarımıza zararları ile ilgili destek ödemelerini yapacağız.”

Bugün Karabük’teyiz, çünkü Karabük’te metrekareye 150-200 kilogram yağış alan yerler var, daha çok Yenice ile Eskipazar, iki ilçemiz ağırlıklı yağış aldı. Zarar tespitleriyle ilgili tüm çalışmalar Valimizin koordinasyonu ile bitirilmiş,gerek hanelerin yani konutların eşyaları, zararları, gerek iş yeri zararları, gerekse tarım ve hayvancılıkla ilgili yapılan zarar tespitleri nihayetlendirilmiş. Yakın bir zaman içerisinde vatandaşlarımıza zararları ile ilgili destek ödemelerini yapacağız.”

“Karabük’te Elektrikle, Haberleşmeyle, Yolla ve İçme Suyuyla İlgili Bir Olumsuzluk Söz Konusu Değil.”

Karabük’te İl Özel İdare kapsamında olan yol ağımızla ilgili selin, aşırı yağışların getirmiş olduğu olumsuzlukların tamamı giderilmiş,geçici olarak giderilenler var. Bir de onları kalıcı olarak gidermeye yönelik çalışmalar var. Şu anda Karabük şehrimizde elektrikle ilgili, haberleşmeyle ilgili, yolla ilgili, içme suyuyla ilgili hamdolsun herhangi bir olumsuzluk söz konusu değil. Bunlar vatandaşlarımıza, hemşehrilerimize ulaştırılıyor.

“Valiliğimiz, belediyelerimizle, köy muhtarlarımızla ve hemşehrilerimizle istişare halinde gayet güzel bir hazırlık yapmış.”

Köprüyle, menfezle, yol sanat yapılarıyla ve yol onarımlarıyla ilgili yapmamız gereken ev ödevlerimiz var. Valiliğimiz, belediyelerimizle, köy muhtarlarımızla ve hemşehrilerimizle istişare halinde gayet güzel bir hazırlık yapmış, ben kendisine de teşekkür ediyorum. Her birinin ihale öncesi dosyaları hazırlanmış biz de İçişleri Bakanlığı olarak, AFAD olarak, maddi olarak da yardım etmek durumundayız. Onunla da ilgili kendilerine sözümüzü verdik. Süratle Valimiz en kısa zamanda bunların ihalelerini yapacak. İnşallah 4-5 ay almayan bir süre içerisinde bu yapıların her biri tamamlanacak.”

“Şeker Kanyonu’nun mutlaka görülmesi lazım”

Şeker Kanyonu’nun tabiatıyla önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Bakan Yerlikaya, “Bizim Türkiye çapında meşhur Şeker Kanyonumuz var. Şeker Kanyonumuz adı şeker, bir görmeniz lazım. Buradan bütün aziz milletimize reklamını da yapıyoruz, Karabük mutlaka görülmesi gereken güzel bir şehrimiz, ama Şeker Kanyonu’nu mutlaka görmeniz lazım. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımızla da görüştüm kıymetli Abdülkadir Bakanımız bir ekip gönderecek ve o kanyon yolu üzerindeki aksayan yerimizle ilgili, kuvvetli yağıştan etkilenen o yolla ilgili ne yapabileceğimizi tünel mi, yeni köprü mü yapacağız fizibilite raporları ortaya çıktıktan sonra bunların hangisi daha avantajlı o ortaya çıkacak ve kararı verilecek.”diye konuştu.

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL