Eflani

Güneş, “Aronya Meyvesi” Bahçesinde incelemede bulundu.

Eflani Kaymakamı Büşra GÜNEŞ Kansere karşı etkisi ile tanınan “Aronya meyvesi” bahçesinde incelemelerde bulundu. Kaymakamımız Büşra GÜNEŞ, İlçemizde ilk defa Avşar Köyü’nde dikimi gerçekleştirilen,5 dönüm arazi üzerine Karabük İl Tarım..

Güneş, “Aronya Meyvesi” Bahçesinde incelemede bulundu.
banner

Eflani Kaymakamı Büşra GÜNEŞ Kansere karşı etkisi ile tanınan “Aronya meyvesi” bahçesinde incelemelerde bulundu.

Kaymakamımız Büşra GÜNEŞ, İlçemizde ilk defa Avşar Köyü’nde dikimi gerçekleştirilen,5 dönüm arazi üzerine Karabük İl Tarım ve Orman Müdürlüğü desteği ile 1500 Aronya Meyvesi fidanı diken Ertan ARSLAN’ın Tıbbi Aromatik Bitki bahçesini K.H.G.B Müdürü İlhan KORKUT ile ziyaret ederek ekimi tamamlanan bahçede incelemelerde bulundu.

Bağışıklığı artıran ve enfeksiyon tedavisinde kullanılan Aronya Meyvesi ‘Süper meyve’ olarak adlandırılırken, kandaki kolesterol seviyesini dengede tutarak damar tıkanıklığının ve pıhtı oluşumunun önüne geçmekte ve kanserli hücrelerin tedavisinde kullanılmaktadır.


Kaymakamımız GÜNEŞ “Dünyada ‘Superfood’ olarak adlandırılan ve uygulama aşamasına geçilinen, katma değeri son derece yüksek,İlçemizde ilk olan Aronya meyvesi bahçesini gezdik. Üretime başlayan Ertan ve Gül ARSLAN çiftini tebrik ediyor,kendilerine kolaylıklar diliyorum” ifadelerini kullandı.

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL