banner
Yazarlarımız

Eflani’de Öğrenci Barınma Sorunu Yaşanabilir.

2022-2023 Akademik Yılında Eflani Meslek Yüksekokulu öğrencileri Barınma sorunu yaşayabilir. Yüksekokulun ‘da bilindiği gibi 3 bölüm var 2022-2023 Akademik Yılında At Yetiştiriciliği Bölümünde açılması kesin gözüyle bakılıyor. Eflani’de Apart öğrenci..

Eflani’de Öğrenci Barınma Sorunu Yaşanabilir.
banner

2022-2023 Akademik Yılında Eflani Meslek Yüksekokulu öğrencileri Barınma sorunu yaşayabilir.

Yüksekokulun ‘da bilindiği gibi 3 bölüm var 2022-2023 Akademik Yılında At Yetiştiriciliği Bölümünde açılması kesin gözüyle bakılıyor.

Eflani’de Apart öğrenci evlerini çalıştıran işletmeciler zarar ettikleri iddiası ile önümüzdeki sezonda bu işi yapmayacağını söylüyorlar.

Öğrencinin önümüzdeki sezon kalabileceği bir tek Belediye’ye ait Taşhan Kalıyor. Birde 4 bölüm olursa yaşanacak sıkıntıyı siz düşünün Yüksekokulunun önündeki boş binanın ve kenarda bulunan lojmanların Milli Eğitimden Üniversiteye devri konusunda Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Karabük ziyaretinde Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul’a söz vermişti. Bu sözün biran evvel gerçekleşmesi ve okulun önündeki binanın yurt haline getirilerek, KYK ile anlaşma sağlanması gerekir.

Bu konuda Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul büyük mücadele veriyor. Ancak ne yüksekokul yöneticileri ne de Karabük Üniversitesi Rektörü oralı değil. Bu konuya bir çözüm bulunmazsa öğrenci büyük sıkıntı yaşayacaktır.

Saygılarımla.

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL