Eflani

EFLANİ DE YARIM ASIRLIK MERKEZ FIRINI KAPANDI…

İlçemizde elli yıldan fazla faaliyet gösteren MERKEZ FIRINI geçtiğimiz günlerde kapandı. İşletmecilerin işi bırakmaları ve yasal mevzuat çerçevesinde yeni ruhsat verilememesi nedeni ile yeni işletmeci talebi olmasına rağmen tekrar açılamadı…

EFLANİ DE YARIM ASIRLIK MERKEZ FIRINI KAPANDI…
banner

İlçemizde elli yıldan fazla faaliyet gösteren MERKEZ FIRINI geçtiğimiz günlerde kapandı. İşletmecilerin işi bırakmaları ve yasal mevzuat çerçevesinde yeni ruhsat verilememesi nedeni ile yeni işletmeci talebi olmasına rağmen tekrar açılamadı.
Belediye başkanı İbrahim ERTUĞRUL yaptığı açıklamada “ ilçemizde açılan her işletme bizi sevindirir kapanan ise ziyadesi ile üzer. Ne yazık ki bu konuda da dedikoducular boş durmuyor. Mevzuata uygun olmayan işyerlerinin ruhsatlarının hiç bir şekilde yenilenmesi mümkün değildir. Altı ay araştırdık bir açık kapı bulabilir ruhsat verebilir miyiz diye bulamadık. Çünki bina bitişik nizam, inşaat ve iskan ruhsatları ile tapu kayıtlarında üç dükkan + konut görünüyor. Hiç bir yerinde fırın ibaresi yok. Yürürlükte ki mevzuata göre yeni ruhsat düzenlenmesi mümkün değil. Belediyeyi veya bizi suçlayanları biliyorum ne yazık ki hiç biri iyi niyetli değil.

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

banner

.

This will close in 10 seconds

.

This will close in 10 seconds

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL