Eflani

EFLANİ DEVA PARTİSİNDEN BASIN AÇIKLAMASI

Değerli Eflanililer; 2022 yılı son çeyreğinde, ilçemizin yoğun bir göç fırtınasına kapıldığını, iş yerlerini kapatan esnaflarımızın sayısının hızla arttığını görüyoruz. İlçemize yeni iş yerleri kazandırmak isteyen hemşehrilerimize çalışma ruhsatı verilmesinde..

EFLANİ DEVA PARTİSİNDEN BASIN AÇIKLAMASI
banner

Değerli Eflanililer;

2022 yılı son çeyreğinde, ilçemizin yoğun bir göç fırtınasına kapıldığını, iş yerlerini kapatan esnaflarımızın sayısının hızla arttığını görüyoruz. İlçemize yeni iş yerleri kazandırmak isteyen hemşehrilerimize çalışma ruhsatı verilmesinde zorluklar çıkarıldığını, işyerlerini devretmek isteyen esnaflarımıza ise devir işlemlerinde zorluklar çıkarıldığını, bu nedenle işyerlerini devredemeden kapatmak durumunda kaldıklarını duyuyor, görüyoruz.

Ayrıca şehir merkezine yapılan yeni sanayi sitesinin, alınan kararlarla satışının zorunlu kılınması sebebiyle, önümüzdeki yıllarda bir çok sanayici esnafımızın da ticari faaliyetlerini durduracaklarını kendilerinden duyuyoruz. Eflani Belediyesi’nin %50 sini BAKKA (Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı) hibe projesiyle yaptığı yeni sanayi sitesinin, belediye bünyesinde kalmasının, sanayici esnafımıza uygun fiyatlarla kiralanmasının, ilçemizin geleceği açısından gerekli olduğunu düşünüyorum.

Geçen hafta yapılan Ankara ziyaretinin nedeninin, sanayi sitesi dükkanlarının satış yetkisininin alınması için olduğunu tahmin etmek zor değil. Peki yetki alındı, satış kararı zaten alındı ve bu dükkanların satışı gerçekleştirildi diyelim, buradan elde edilen gelir ile Eflani ilçemize ve halkımıza nasıl projeler, nasıl yatırımlar sunulacaktır? Yoksa sağlanacak bu bütçe seçim çalışmalarında mı kullanılacaktır?

Bildiğiniz üzere Yenice Belediyesi, Kargaz ile iş birliği protokolü imzaladı. Bizim doğalgaz projemiz ne durumdadır? Hâlâ askıda mı? Ne zaman çalışmalar başlayacak? Bu konularla ilgili Eflani halkına, somut bilgilerle gerekli açıklamaların yapılmasının uygun olacağını düşünüyorum. Eflani’nin sorunlarının çözümünde ve yeni yapılacak çalışmaların planlanmasında Eflani halkı ile istişare halinde hareket edeceğimizin taahhütünü de şimdiden veriyorum.

Mustafa Uğur CEYLAN
DEVA PARTİSİ
EFLANİ İLÇE BAŞKANI

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL