Karabük

CHP KARABÜK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI TUĞÇE AYAĞ ESİN’DEN 3 NİSAN KUTLAMA MESAJI.

Türkiye Cumhuriyeti bağımsızlık mücadelesinin ardından ,ülkenin ekonomik kalkınmasını sağlamak ve bu bağlamda sanayi yatırımlarını gerçekleştirebilmek için Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatıyla ,dönemin Başbakanı İsmet İnönü tarafından 3Nisan 1937 yılında..

CHP KARABÜK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI TUĞÇE AYAĞ ESİN’DEN 3 NİSAN KUTLAMA MESAJI.
banner

Türkiye Cumhuriyeti bağımsızlık mücadelesinin ardından ,ülkenin ekonomik kalkınmasını sağlamak ve bu bağlamda sanayi yatırımlarını gerçekleştirebilmek için Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatıyla ,dönemin Başbakanı İsmet İnönü tarafından 3Nisan 1937 yılında fabrikamızın temelleri atılarak, Türkiye’nin ilk sanayi devrimi başlatılmıştır.
“Fabrikalar kuran fabrika” olarak anılan Kardemir’in kurulması , Türkiye’nin diğer büyük ve önemli tesislerinin kurulmasına da öncülük etmiş,adeta Türk ağır sanayisinin lokomotifi olmuştur. Bu pozisyonu sebebiyle Kardemir’in kuruluşu ,başta Karabük olmak üzere bölgede ve tüm ülkede büyük heyecan ve sevinç yaratmıştır. Türkiye’nin sanayi devrimini başlatan, birçok aileye ekmek kapısı olan ,şehrimizin simgesi Kardemir’in kuruluşunun 86.yılını kutluyorum .
KARABÜK CHP MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI
AV.TUĞÇE AYAĞ ESİN

#karabük #safranbolu #yenice #eskipazar #eflani #ovacık #3nisan #kardemir #chpkadinkollari #chp #chpgenclikkollari #demirçelik

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL