Karabük

CHP KARABÜK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI SERHAT ÇETİN KİMDİR?

AVUKAT SERHAT ÇETİN 2 Eylül 1985’de Karabük’te doğdu. Ovacık, Safranbolu ve Beşbinevler’de yetişti. Annesi ev hanımı, babası Safranbolu İlçe Tarım Müdürlüğü’nden emekli. Erkek kardeşi Uzman Doktor. Eşi Tuba Karademir Çetin..

CHP KARABÜK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI SERHAT ÇETİN KİMDİR?
banner

AVUKAT SERHAT ÇETİN

2 Eylül 1985’de Karabük’te doğdu. Ovacık, Safranbolu ve
Beşbinevler’de yetişti. Annesi ev hanımı, babası Safranbolu İlçe Tarım Müdürlüğü’nden emekli. Erkek kardeşi Uzman Doktor.

Eşi Tuba Karademir Çetin Eflani’li. Karabük MHP teşkilatının sevilen isimlerinden merhum Kadir Karademir’in kızı. Özel bir kolej zincirinde Matematik Bölüm Başkanı olarak çalışıyor.
9 yaşında Demir isminde bir oğlu var.

Önce Karabük Anadolu Lisesi sonrasında ise Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Mesleğe 2007 yılında CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın ofisinde başladı.
2010 yılında Çetin Hukuk & Danışmanlık Bürosunu kurdu ve halen serbest avukat olarak çalışıyor.

Lisans eğitimi başlayana dek, sırasıyla Ovacık, Safranbolu ve Karabük’te yaşadı. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesini ise bitirme aşamasında.

Ağırlıklı olarak Ceza Hukuku alanında faaliyet gösteriyor.
Ülkemizde gündem teşkil eden Şike Davası – Kumpas Davaları – 15 Temmuz Darbe Teşebbüsü Davaları – Halil Falyalı cinayeti gibi pek çok dosyada vekillik yaptı. Magazin basını ise kendisini “Seren Serengil’in Avukatı” olarak tanıyor. Şike Soruşturması sürecinde Sivasspor’u UEFA ve CAS’ta (İsviçre’de) temsil etti. Başkan Mecnun Otyakmaz’ın da uzun süredir aile avukatı. Bir dönem TFF’de İl Disiplin Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

Siyasette alışılagelmiş kalıpların dışında, olabildiğince mütevazi bir tavır sergiliyor. “Vekilim – Başkanım” gibi hitapları kesinlikle kabul etmiyor. Kendisine sadece ismi ile hitap edilmesini istiyor. Yüceltici hitapların vekille millet arasına duvar öreceğini ve birbirinden kopardığını belirtiyor.
Karabük’te farklı siyasi görüşlere sahip kalabalık bir çevresi olduğu ve tamamı ile uzun süreli dostluklara sahip olduğu göze çarpıyor.

Kendisini son dönemde Karabük’te yaşanan liyakat krizlerinde, üniversite ve hastane yönetimine yönelttiği sert eleştirilerden ve Karabük Valisine yazdığı açık mektuptan hatırlıyoruz.

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL