banner
Karabük

Bayraktar, Deprem Bölgesi İçin Aktif Rol Üstlendi.

Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Bayraktar’ın üyesi bulundukları Türkiye Demir Çelik Üreticileri Birliği Başkanlığına, depremde tahrip olan binaların onarılması için yaklaşık 4 milyon ton inşaat demirinin önümüzdeki 3-4 ay içinde..

Bayraktar, Deprem Bölgesi İçin Aktif Rol Üstlendi.
banner

Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Bayraktar’ın üyesi bulundukları Türkiye Demir Çelik Üreticileri Birliği Başkanlığına, depremde tahrip olan binaların onarılması için yaklaşık 4 milyon ton inşaat demirinin önümüzdeki 3-4 ay içinde yurt içinden tedarik edilmesi ve inşaat demir fiyatlarının da döviz cinsinden sabitlenmesi için harekete geçmeleri gerektiğini vurgulaması ile DÇ sektörü harekete geçti.
Türkiye Demir Çelik Üreticileri Derneği (TDÇÜD) Genel Sekreteri Veysel Yayan, Bakanlar Kurulu toplantısında deprem bölgesinde tahrip olan binaların yenilenmesi için ihtiyaç duyulan yaklaşık 4 milyon ton inşaat demirinin 4 ay içinde yurt içinden tedarik edilip edilmeyeceği konusunun gündeme geldiğini belirterek, “Deprem bölgesi özelinde 4-5 aylık süreç için ihtiyaç duyulan 4 milyon ton inşaat demiri ihtiyacını rahat bir şekilde karşılanabileceğini” belirtti.
Öte yandan, Karabük Haddeciler Derneği Başkanı Pehlivan Baylan ve Karabük TSO Başkanı Fatih Çapraz’da hafta içi Yönetim Kurulları ile toplantılarında konu ile ilgili çalışmalara destek verdiklerini açıkladılar.
Bu arada Türkiye Çimento Sanayicileri Birliği (Türkçimento) Başkanı Fatih Yücelik, bölgede yapımına başlanacak konutlar için sektörün kapasitesinin yeterli olduğunu belirterek, “İhtiyacın 10 milyon ton çimento olacağını öngörüyoruz. Bölgede bunun üzerinde kapasite var, çimento sıkıntısı yaşanmaz” ifadelerine yer verdi.

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL