Safranbolu

Başkent EDAŞ’tan Karabük’te Kesintisiz Enerji İçin Önemli Yatırım

Sektöre öncü teknolojileri ve insan odaklı çalışma anlayışıyla hareket eden Başkent EDAŞ, Karabük’te bulunan enerji nakil hattını 41 milyon TL yatırımla yeniledi. Bölgede orta gerilim işletme gerilimini 36 kV’a yükselten..

Başkent EDAŞ’tan Karabük’te Kesintisiz Enerji İçin Önemli Yatırım
banner

Sektöre öncü teknolojileri ve insan odaklı çalışma anlayışıyla hareket eden Başkent EDAŞ, Karabük’te bulunan enerji nakil hattını 41 milyon TL yatırımla yeniledi. Bölgede orta gerilim işletme gerilimini 36 kV’a yükselten ve hedeflenen sürede tamamlanan çalışma ile 780’den fazla tesisat ve 2200’den fazla tüketici kaliteli ve kesintisiz enerjiye kavuşmuş oldu

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. (Başkent EDAŞ), zorlu bir coğrafyada ve sık sık olumsuz hava koşullarının etkisini gösterdiği Karabük’te 177 binden fazla müşterisine daha iyi hizmet vermek için bakım, onarım ve yatırım çalışmalarına devam ediyor.

Karabük’te 1978 yılında inşa edilen Enerji Nakil Hattı ve bu hatta bağlı yerleşim yerlerini besleyen hatların kullanım ömrünün dolması nedeniyle başlatılan altyapı yenileme projesi Mayıs-Aralık 2023 tarihlerini kapsayan 7 aylık süreçte başarıyla tamamlandı.

Başkent EDAŞ’ın 41 milyon TL yatırımla hayata geçirdiği proje ile 786 tesisat ve 2.280 tüketicinin kullanımı için kaliteli ve kesintisiz enerji sunuldu.

  • Karabük’te enerji kalitesi yatırımlarla artıyor

Gelişmiş teknoloji kullanımı ve sürdürülebilir enerji çözümleriyle sektöre öncü olan Başkent EDAŞ, Ankara, Kırıkkale, Çankırı, Kastamonu, Zonguldak, Bartın ve Karabük’te geleceğin enerji ihtiyaçlarına yönelik yatırımlarını sürdürüyor.

Karabük’te hayata geçirilen yeni yatırım projesiyle de Bolkuş, Pirinçlik, Salmanlar, Demirciler, Şenler, Sipahiler ve Düzçam köylerinin enerji ihtiyaçlarını karşılamak için 8,2 km enerji nakil hattı, 6,25 km müşterek yüksek gerilim şebeke ve 13,3 km alçak gerilim şebekesi tesis edildi.

Kullanılan enerji kalitesini artırmak ve kesintileri engellemek için 2500 kVA gücünde trafo yenileme çalışmalarının da yapıldığı bölgede 5 adet Kesicili Ölçü Kabini de hizmete alındı.

Başkent EDAŞ Hakkında

Enerjisa’nın Toroslar EDAŞ ve AYEDAŞ ile Türkiye’deki 14 ilde 22 milyonu aşkın kullanıcıya hizmet veren 3 elektrik dağıtım şirketinden biri olan Başkent EDAŞ, 2009 yılından bu yana Ankara, Bartın, Çankırı, Kastamonu, Karabük, Kırıkkale ve Zonguldak’ta faaliyetlerini sürdürüyor.

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

.

This will close in 10 seconds

.

This will close in 10 seconds

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL