Karabük

Başkan Sözen”Doğalgaz ve Elektrikteki İndirimi Asfalt Fiyatlarımıza Yansıtıyoruz”

  İl Genel Meclisi Nisan ayı Olağanüstü toplantısı, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen başkanlığında yapıldı. İl Özel İdaresine ait asfalt üretimi yapan asfalt plentinin üretim maliyetini yeniden belirlemek üzere..

Başkan Sözen”Doğalgaz ve Elektrikteki İndirimi Asfalt Fiyatlarımıza Yansıtıyoruz”
banner

 

İl Genel Meclisi Nisan ayı Olağanüstü toplantısı, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen başkanlığında yapıldı.

İl Özel İdaresine ait asfalt üretimi yapan asfalt plentinin üretim maliyetini yeniden belirlemek üzere olağanüstü toplanıldığını belirten Başkan Sözen,”Son bir yıl içerisinde elektriğe %15, doğalgaza %20 oranında indirim gelmesi asfalt fiyatlarımızı yeniden değerlendirmemizi gerektirdi.

Bu nedenle kamu yatırımlarının aksatılmadan yürütülmesini sağlamak adına İl Genel Meclisimiz tonu 301,73 TL olan asfalt maliyetini 240 TL olarak güncelledi. Bizden asfalt üretimi talep eden firmalar ve karayolları büyük işler yapıyor.

Kavşak projesi ile ilgili yapılan çalışmalarda asfaltın tamamını kendilerine vermiştik. Yine Balıklar Kayası Mevkiinde yürütülen Battı-Çıktı projesi için gerekli asfaltı da temin edeceğiz.Elektirik ve doğalgaza gelen indirimi asfalt fiyatlarımıza yansıtarak İlimizde yürütülen çalışmaları hiçbir aksaklığa mahal vermeden devam ettirmeyi hedefliyoruz.

Bölgemizde iş yapan firmaların, Karayollarının ve Devlet Su İşleri gibi kamu kurumlarının İl Özel İdaremize ait makine ve ekipmanlarımızdan faydalanır durumda olduğunu görmek sevindirici bir durum. İl Genel Meclisimizin almış olduğu bu önemli kararın bölgemize ve ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL