Karabük

Başkan Sözen; “KÖYDES Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Projesi”

Başkan Sözen, Ekim ayı İl Genel Meclis toplantılarının 1. Oturumunda yaptığı açılış konuşmasında Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olan KÖYDES ödenekleriyle üzerine gidilemeyen birçok problemin üzerine gidildiğini ve çözüm bekleyen..

Başkan Sözen; “KÖYDES Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Projesi”
banner

Başkan Sözen, Ekim ayı İl Genel Meclis toplantılarının 1. Oturumunda yaptığı açılış konuşmasında Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olan KÖYDES ödenekleriyle üzerine gidilemeyen birçok problemin üzerine gidildiğini ve çözüm bekleyen birçok probleminde yerel anlamda çözüme kavuşturulduğunu söyledi.

 

Sezon itibariyle yoğun bir çalışma temposu içerisinde olunduğunu belirten Başkan Sözen, “Yoğun çalışma temposu içerisinde Karabük İl Özel İdaresi olarak önemli işleri birlikte yürütüyoruz. Bu önemli işlerin altına birlikte imza atıyoruz ve ortaya çok güzel çalışmalar çıkıyor. Yapılan bu güzel çalışmalar neticesinde kırsalda yaşayan vatandaşı memnun edecek çalışmaların altına hep birlikte imza atmış oluyoruz” dedi.
Kırsal alanda yapılan çalışmalardan ve KÖYDES projelerinden bahseden Başkan Sözen, konuşmasına şöyle devam etti; “Cumhuriyet tarihimizin en büyük projesi olarak bildiğimiz KÖYDES projelerinden şimdiye kadar İlimize 335 milyon 368 bin lira gibi bir devasa ödenek tahsis edilmiştir. Bu ödenekler sayesinde şimdiye kadar üzerine gidilemeyen birçok problemin üzerine gidilmiş, çözüm bekleyen birçok problem yerel anlamda çözüme kavuşturulmuştur.
Çözüme kavuşturulan işlere bakıldığında;
  • – Yol projelerinde 770 adet,
  • – İçme suyu projeleri kapsamında 738 adet,
  • – Tarımsal sulama projeleri anlamında 18 adet,
  • – Kanalizasyon projesi bağlamında ise 36 adet,
Toplamda ise 1.562 adet devasa anlamda bir rakama ulaşılmış ve projeler İlimiz genelinde hayata geçirilerek vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur.
Sonuç itibariyle şehirde ne varsa köylerde de o olacak mantığıyla çıkılan bu yolda bugün geldiğimiz nokta itibariyle Karabük adına şehirde ne varsa artık köyde daha iyisi olacak mantığının yer aldığı ve bu mantıkla hareket edildiği aşikâr bir şekilde gözükmektedir.
Yine KÖYDES projeleri kapsamında içme suyu, yol, kanalizasyon gibi alt yapı hizmetlerinin dışında kilit parke anlamında da önemli projelerin altına imza atılmıştır.
  • – Merkez İlçe’ de 123 bin metrekare,
  • – Eflani İlçesi’nde 98 bin metrekare,
  • – Eskipazar İlçesi’nde 61 bin metrekare,
  • – Ovacık İlçesi’nde 60 bin metrekare,
  • – Safranbolu İlçesi’nde 112 bin metrekare,
  • – Yenice İlçesi’nde 189 bin metrekare kilit parke olmak üzere toplamda 650 bin metrekare kilit parkenin İlçelere tahsisi yapılmış ve genel anlamda da vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur.”
“150 km BSK Hedefini Geçeceğiz”
Her yıl belirlenen hedefler doğrultusunda çalışarak hedeflerin geçildiğini ifade eden Başkan Sözen, “2019 yılında kurmuş olduğumuz asfalt plentimiz ile bugün itibariyle toplamda 600 bin ton üretim gerçekleştirmiş, İlçelerimize uyguladığımız asfalta kilometre bazında bakıldığında 700 km’ye ulaşılmıştır. 2023 yılı içerisinde ise; toplam üretimimiz 121 bin ton olarak gerçekleşmiş ve yapmış olduğumuz asfalt miktarı da 140 km’ye ulaşmış bulunmaktadır. Geçen sene hedef olarak belirlediğimiz 140 km zirve yaptığımız bir çalışmaydı. Bugün itibariyle geldiğimiz bu rakam üzerine ilçelerimizin yapmış olduğu ek programlarla beraber 150 km’nin üzerinde bir asfaltı yapıp ilçelerimizde köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın konforu adında gerçekleştirmiş olacağız. Bu rakamı da yani 150 km’nin üzerindeki asfaltı da şimdiden hedefini ve gerçekleşmesini çok rahatlıkla beyan edebiliyoruz” şeklide konuştu.

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL