Safranbolu

Azerbaycan Heyeti Safranbolu’ya Hayran Kaldı

2019 yılında Dünya Miras Listesine dahil edilen Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Turizm Ajansına bağlı “Yukhan Bash” Ulusal Tarihi-Mimarlık Koruma Alanı Han Sarayı ile birlikte Seki’nin Tarihi Merkezinde koruma amaçlı yapılacak çalışmalar..

Azerbaycan Heyeti Safranbolu’ya Hayran Kaldı
banner

2019 yılında Dünya Miras Listesine dahil edilen Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Turizm Ajansına bağlı “Yukhan Bash” Ulusal Tarihi-Mimarlık Koruma Alanı Han Sarayı ile birlikte Seki’nin Tarihi Merkezinde koruma amaçlı yapılacak çalışmalar ile ilgili Belediye Başkanı Elif Köse’yi ziyaret eden heyet Safranbolu’ya ve koruma çalışmalarına hayran kaldı.


Kardeş ülke Azerbaycan’dan gelen Müslüm İmranlı, Leyla Musayeva ve Elçin Kerimov’u Tarihi Çarşı Belediye Binasında konuk eden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, kentin tarihi ve çalışmalar hakkında bilgiler verirken, burada İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından da bir slayt gösterisi yapıldı.

Konuklar daha sonra İmar ve Şehircilik Müdürü Başak Dökmeci, Müdürlük personeli ve Dış İlişkiler Sorumlusu Mert Çevik eşliğinde ilçemizde yapılan restorasyon ve diğer çalışmaları yerinde incelediler.

Ziyaret sonrası kısa bir açıklama yapan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Gerçekleştirdiğimiz çalışmaların örnek alınması bizleri mutlu ediyor. Azerbaycan’dan gelen misafirlerimize korumada bir marka olan Safranbolu’muzda elimizden geldiğince destek vermeye gayret edeceğiz.” dedi.

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL