Eflani

Aydemir : “Üretim Desteklenmeli”

Eflani Abakolu Köyünde boş arazilere kırmızı soğan ekimi planlayan, Karabük İl Tarım Müdürü Çetin Ayvalık’tan da büyük destek alan Mücahit Aydemir Eflani İlçe Tarımdan şikâyetçi. Kırmızı soğan ekimi için Bursa’daki..

Aydemir : “Üretim Desteklenmeli”
banner

Eflani Abakolu Köyünde boş arazilere kırmızı soğan ekimi planlayan, Karabük İl Tarım Müdürü Çetin Ayvalık’tan da büyük destek alan Mücahit Aydemir Eflani İlçe Tarımdan şikâyetçi.
Kırmızı soğan ekimi için Bursa’daki mevcut üretim alanlarını gezmeyi planlayan köylüler kendi işlerini ayarlayıp Cuma gününe söz almışlardı. Ancak İlçe Tarım Müdürlüğü Yetkilileri gezinin hafta sonuna denk geldiği için iptal edildiğini söylediler.

Abakolu Köyünde üretim yapmayı planlayan Mücahit Aydemir birçok köylüyü hazırladığını ancak bu iptal yüzünden kendisinin de yalancı duruma düştüğünü belirterek Eflani İlçe Tarım Müdürlüğüne sitem etti.
Bizlerde üretimin desteklenmesi gerektiğini belirterek, ama hafta içi, ama hafta sonu mesai mefhumu gözetmeksizin İlçe Tarım Müdürlüğü Yetkililerin üreticinin yanında olması gerektiğini düşünüyoruz.

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL