banner
Karabük SonDakika

Aktif Yaş Alma Merkezi Törenle Açıldı

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin yoğun çabaları ile Safranbolu’daki büyüklerimizin hoşça vakit geçirebilmeleri, daha fazla sosyalleşebilmeleri amacı ile kurulan Aktif Yaş Alma Merkezi yoğun katılımın olduğu bir törenle açıldı. Törene..

Aktif Yaş Alma Merkezi Törenle Açıldı
banner

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin yoğun çabaları ile Safranbolu’daki büyüklerimizin hoşça vakit geçirebilmeleri, daha fazla sosyalleşebilmeleri amacı ile kurulan Aktif Yaş Alma Merkezi yoğun katılımın olduğu bir törenle açıldı.

Törene Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Bahtiyar Acar, CHP Milletvekili aday adayları, STK Temsilcileri, çok sayıda vatandaş ve basın mensupları katıldı.

Aktif Yaş Alma Merkezi Sorumlusu ve Yaşlanma ve Yaşlılık Uzmanı Derontolog Birtan Kıcırdar’ın yaptığı açılış ve tanıtım konuşmasının ardından Emekli Öğretmen Aynur Özbay ve Hüsniye Yeşilçam teşekkür konuşması yaptılar.

Başkan Elif Köse ise, “Yaşlı bireyler için en öneli sorunun sağlık sistemi, yokluk ve yoksunluk ya da sosyal hizmetlerdeki aksamalar diye düşünülse de, yaşlı bireylerin hayata adil ve etkin katılım hakları önündeki engeller olarak görüyorum” dedi.

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse şöyle devam etti, “ Yaşlılığı kendisini bir kenara çekilme süreci olarak gören ve yaş ayrımcılığı dediğimiz tutum hem sıradan vatandaşlarda hem de kamu yönünden oldukça yaygındır. Ancak devir değişti. Yaşlı bireyler artık muhtaç olarak anılmak istemiyor. Artık hedef Aktif Yaş Almadır” diye konuşu.

Yaşlı Meclisini Hayata Geçireceğiz

Daha önce Çocuk Meclisini kurduklarını hatırlatan Başkan Köse, “ Çok yakında bir de yaşlı meclisini hayata geçireceğiz. İnanıyorum ki çok güzel projelerle deneyimlerinden faydalanacağız. Bu vesile ile öncelikle Yaşlılar haftasını kutluyor, Aktif Yaş Alma Merkezimizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından kurdele kesildi. Tören Merkezde verilen kokteyl ve Safranbolu Belediyesi Türk Sanat Müziği Korusunun kısa fasıl programı ile sona erdi.

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL