Karabük

AKAY: “ÇİFT MAAŞLILARIN YÜZYILI”

ÇİFT MAAŞLILARIN YÜZYILI Çok sayıda kurumun yönetim kadrosunda yer alarak yüz binlerce lira maaş alan bürokratlar listesine yeni bir sayfa açıldı. Liyakatsiz atamalar sonucu bürokraside hızla yükselen danışmanların da birçok..

AKAY: “ÇİFT MAAŞLILARIN YÜZYILI”
banner

ÇİFT MAAŞLILARIN YÜZYILI

Çok sayıda kurumun yönetim kadrosunda yer alarak yüz binlerce lira maaş alan bürokratlar listesine yeni bir sayfa açıldı. Liyakatsiz atamalar sonucu bürokraside hızla yükselen danışmanların da birçok kurumdan maaş aldığı belirlendi.

 

Vatandaşlar ekonomik krizi iliklerine kadar hissedip açlık sınırının altında kalan maaşlarıyla yaşam mücadelesi verirken, liyakatsiz atamalar sonucu bürokrasi kanadında hızla yükselen AKP’li bürokratların birçok kurumdan yüklü miktarda maaşlar aldığı ortaya çıkıyor.

 

Liyakatsiz Atamalar Vatandaşın İliğini Kuruttu

Üst düzey bürokratların çift maaş aldığı skandalı durulmamışken bu sefer de çift maaş alan danışman skandalı patlak verdi.

CHP Karabük Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Cevdet Akay, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nda Bakan Danışmanı olarak görev yapan Murat Gül’ün aynı zamanda Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanı, bir şirkette de Yönetim Kurulu Üyesi olduğunu tespit ettiklerini ifade ederek çoklu maaş iddiasını Bakan Uraloğlu’na verdiği soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı.

Bakan Danışmanının Dört Maaş Aldığı Tespit Edildi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nda Bakan Danışmanı olarak görev yapan Murat Gül’ün, Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Üyesi olduğu, ayrıca Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Kamu Özel İşbirliği Dairesi Başkanı olduğu bu maaşına ek olarak da buradan her ay görev tazminatı aldığını belirlediklerini açıkladı.

Yandaşa Çift Maaş, Vatandaşa Kuru Ekmek Dönemi

Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Akay, “AKP’nin yanlış ekonomi politikaları neticesinde vatandaşlarımızın kuru ekmeğe muhtaç hale geldiği bir dönemi yaşıyoruz. AKP iktidarı liyakatsiz yaptığı atamalarla yandaşlarını çifter maaşlarla beslerken, vatandaşlarımızı da açlık sınırının altında bıraktığı maaşlarla yokluk içinde yaşamaya mahkûm ediyor. Vatandaşlarımız yoksulluğun pençesinde kıvranırken birilerinin zevk-i sefa içinde yaşaması, vatandaşımızın alın terine vicdanları sızlamadan göz dikmeleri ne yazık ki çürümüşlüğün bir göstergesidir.” ifadelerini kullandı.

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL