Karabük

AK PARTİ KARABÜK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI SALİH AYDIN’IN 3 NİSAN KUTLAMA MESAJI

Güzel ülkemiz Türkiye’mizin sanayileşmesi ve kalkınmasında ilk ateşin yakıldığı “Fabrikalar Kuran Fabrika” unvanıyla emeğin ve alınterinin mihenk taşı olan Karabük Demir ve Çelik Fabrikalarının temellerinin atıldığı aynı zamanda Karabük’ümüzün Kuruluşunun..

AK PARTİ KARABÜK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI SALİH AYDIN’IN 3 NİSAN KUTLAMA MESAJI
banner

Güzel ülkemiz Türkiye’mizin sanayileşmesi ve kalkınmasında ilk ateşin yakıldığı “Fabrikalar Kuran Fabrika” unvanıyla emeğin ve alınterinin mihenk taşı olan Karabük Demir ve Çelik Fabrikalarının temellerinin atıldığı aynı zamanda Karabük’ümüzün Kuruluşunun 86. yıl dönümüne ulaşmanın gururu ve sevincini hep birlikte yaşamaktayız.

Karabük’ümüzün tarihi , tek başına 1937 yılında 13 haneli bir köyden Ülkemiz ağır sanayiinin beşiği bir Cumhuriyet kenti olma hikayesinden daha fazladır. Demir ve Çelik Fabrikalarının kurulmasıyla birlikte cennet vatanımızın dört bir yanından bu fabrikada çalışmak amacıyla gelen insanlarımızla birlikte, Türkiye’mizin her yöresinin özelliğini, kültürünü bir mozaik gibi işlemiş, alın terinin, çalışmanın, üretmenin, başarmanın , zamanın şartlarına göre kendini yenilemenin ve geliştirmenin ; hepsinde önemlisi “hep birlikte yaşamanın” en güzel örneğini ortaya koymuştur. Cennet vatanımızın her köşesinde ve Dünyanın dört bir yanında Karabük Demir ve Çelik Fabrikalarının bir eserini görmek ve gurur duymak mümkündür.

Türkiye yüzyılına adım attığımız bugünlerde yeni ve modern üretim tesisleri, katlanarak artan üretim çeşitliliği ve kapasitesi ile Ülkemiz sanayiindeki yeri ve önemi daha da artan fabrikamıza ilave olarak çeşitli sanayii dallarında birçok işletmeye öncülük yapmanın, her geçen gün artan istihdam olanaklarıyla, gelişmiş sanayii altyapısının yanı sıra ecdadımızın mirası Safranbolumuzla , Yeşil Yenicemizle , Eskipazarımızla, Eflanimizle, Ovacıkımızla ve Yortanpazarımızla tarih, turizm, kültür ve eğitim şehri olmanın onur ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

Bu vesile ile Cumhuriyet Kenti emeğin ve alınterinin başkenti Karabük’ümüze emeği geçen tüm Devlet Büyüklerimiz ile özellikle çalışanlarımızı emekçi kardeşlerimi minnet ve şükranla anıyor, tüm Karabüklü hemşehrilerimi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

banner

.

This will close in 10 seconds

.

This will close in 10 seconds

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL