banner
Karabük

Aile Okulu Projesi İle 2 Bin 671 Velimize Eğitim Verildi.

Vali Fuat Gürel ve Eşi Özlem Aras Gürel, Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde, Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan “Aile Okulu..

Aile Okulu Projesi İle 2 Bin 671 Velimize Eğitim Verildi.
banner

Vali Fuat Gürel ve Eşi Özlem Aras Gürel, Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde, Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan “Aile Okulu Projesi” kapsamında TOKİ Bahattin Gazi Ortaokulunda devam eden eğitim programına katıldılar.

Gençlerin, çocukların, anne ve babaların toplum için faydalı bireyler olma gayretini açığa çıkarmayı amaçlayan proje kapsamında ailelere; 8 başlıkta 44 saat eğitim verilecek.

Covid 19 salgınının günlük yaşam tarzını değiştirmesi sonucu artan kaygı, uzaktan eğitim çalışmaları nedeniyle öğrencilerin okuldan uzak kalmaları sonucu okula karşı tutum ve algıların olumsuza dönmeye başlaması, sosyal ve duygusal gelişiminin yavaşlaması, salgın sürecinde aile bireylerinin evde televizyon, bilgisayar, telefon ve internette geçirdikleri sürenin artması ve aile içi muhabbet ve sorumluluğun azaldığının tespit edilmesi vb. ortaya çıkan sorunları öğretmen, veli ve öğrenci işbirliği ile aşabilmek, bu sorunlarla baş edebilmenin yollarını hep birlikte bulabilmek için Bakanlığımız tarafından Aile Okulu Projesi hazırlanıp, eğitimleri başlatıldı. Bu eğitimlerle salgın sürecinde oğrencilerin uğramış olduğu olumsuz etkilerinin azaltılabilirmesi için başlatılmıştır.

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL