banner
Safranbolu SonDakika

2023 Turizm Yılı Olacak

Dünya Miras Kenti Safranbolu’da turizm çalışmaları hızlandı. Belediye Başkanı Elif Köse, Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Şebnem Urgancıoğlu Ergüder ile birlikte İzmir’de katıldığı toplantı sonrası yaptığı açıklamada “İlçemizde turizmin canlanması..

2023 Turizm Yılı Olacak
banner

Dünya Miras Kenti Safranbolu’da turizm çalışmaları hızlandı.

Belediye Başkanı Elif Köse, Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Şebnem Urgancıoğlu Ergüder ile birlikte İzmir’de katıldığı toplantı sonrası yaptığı açıklamada “İlçemizde turizmin canlanması için yoğun çaba harcıyoruz” dedi.

TÜRSAB İzmir Bölge Temsil Kurulu Başkanı Kıvanç Meriç ve turizm acenteleri temsilcileri ile bir araya gelen Başkan Köse ve Urgancıoğlu Safranbolu ve Safranbolu’nun güzelliklerini anlattılar.

Safranbolu’nun turizmdeki önemini anlatan Başkan Elif Köse, yapılan toplantıda Safranbolu Belediyesi, Turizm İşletmecileri Derneği ile otel ve konakları ile Safranbolu’nun gelecek olan yerli ve yabancı misafirleri ağırlamaya hazır olduklarını söyledi.

Konaklama gün sayısını arttırmayı planladıklarını kaydeden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “ İzmir’de oldukça verimli geçen bir toplantı yaptık. Amacımız konaklama gün sayısını arttırmak. Acenteler bize özellikle trenli rotadan yani Yenice ‘den Safranbolu’ya yapılacak olan geziden oldukça etkilendiklerini söylediler. Yapılacak olan info ile de bu projeyi teyit etmiş olacağız” dedi.

Hedefte Kitle Turizmi Olmamalı

Safranbolu gibi kültür turizminin yapıldığı kentlerde turist sayısının çok öneminin olmadığını, hem ekonomik hem de nitelik anlamında değer katmasının daha önemli olduğunu belirten Başkan Köse, ’’Sayılar önemi olmamalı. Hedefte kitle turizmi olmamalı. Kültür turizminde öne çıkan şeyin yoğunlukla bireysel ziyaretçilerimiz olduğunu düşünüyorum. Yığınların bu tür tarihi özellikleri olan kentlere zarar verdiğini düşünüyorum. O yüzden konaklama gün sayısını artırarak hem Safranbolu’nun kıymetini bilecek, değerini bilecek hem de kültür turizmine yatkın turist kitlesinin gelmesini sağlamak hedefimiz” diye konuştu.

Kendilerine gösterilen ilgiden dolayı Sayın Kıvanç Meriç ve diğer acente temsilcilerine teşekkür eden Başkan Elif Köse, Safranbolu’yu turizmde hak ettiği yere taşıyacağız” dedi.

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL