banner
Safranbolu

MY Kolejinden Basın Açıklaması

Murat Yıldırım Eğitim Kurumları                                                                                                                                       20.07.2022   Konu                                     : 20.07.2022 tarihli Karabüknethaber Sitesinin İddialarına Cevabımızdır.     Karabük İlinde faaliyet gösteren KarabükNetHaber isimli haber sitesinde “Özel Okuldaki Gizli Kamera..

MY Kolejinden Basın Açıklaması
banner

Murat Yıldırım Eğitim Kurumları

                                                                                                                                   

 

20.07.2022

 

Konu                                     : 20.07.2022 tarihli Karabüknethaber Sitesinin İddialarına Cevabımızdır.

 

 

Karabük İlinde faaliyet gösteren KarabükNetHaber isimli haber sitesinde “Özel Okuldaki Gizli Kamera Skandalı” başlığı ile duyurulan 20.07.2022 tarihli haberde, okulumuzda gizli kamera bulunduğu iddia edilmiş ve bir dizi gerçekle bağdaşmayan karalamalarda bulunulmuştur. Lüzum üzere aşağıdaki açıklamalarımızı kamuoyuna bildiririz.

 

  • Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği gereği özel okulların binalarında kamera bulundurmaları bir yasal zorunluluktur. Bir kurumun ruhsat alıp eğitime başlaması için gerekli olan ön koşullardan birisidir.
  • Gizli Kamera iddiası gerçek değildir. Okullarımızdaki tüm kameralarımız benzer standartlarda ve hukuka uygun bir şekilde takılmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığının emri ve çocuklarımızın güvenliği için okullarımızı denetim altında tutma zorunluluğumuza uygun olarak kameralarımızı yalnızca kamusal alanlara yerleştiriyoruz.
  • Okullarımızın kapalı ve açık alanlarında hiçbir şekilde sigara içilmemektedir. Nitekim 5727 sayılı Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanun gereği iddia edilen husus mümkün değildir. Üstelik Murat Yıldırım Eğitim Kurumları Okul Çalışanları Yönetmeliği gereği de okul sınırları içerisinde tütün mamullerinin tüketilmesi iş akdinin feshi sebebidir.
  • KarabükNetHaber yetkilileri ilgili haberi yapmadan evvel kurum yetkililerimizle irtibata geçmiş olup kendilerine reklam vermemiz gerektiğini dile getirmiş, yetkililerimizin durumu reddetmesi üzerine şantaj maksadıyla bu türlü haberlere tevessül ettiğini görüyor ve en şiddetli şekilde lanetliyoruz.

 

30 yılı aşkın bir süredir eğitim faaliyetleri sürdüren kurumumuzun mesnetsiz iddialar ve karalama kampanyaları karşısında sessiz kalmayacağını ve tüm yasal haklarını arayacağını kamuoyuna saygıyla ilan ederiz.

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL